AK Partili Bülent Turan'dan dikkat çeken sözler: Bırakın krizi, bırakın bazı sıkıntıları

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde hasada devam eden elma üreticileriyle bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 'Bırakın krizi, bırakın bazı sıkıntıları. Tam aksine üreten insanların nasıl karşılık bulacağını bu dönem olacak elma hasadında göreceğiz' diye konuştu.

Elma bahçelerini ve elma hasadı dönemini yerinde inceleyen Turan, üreticilerle görüşüp sorunlarını dinledi. Bu sırada elma üretici Ramiz Güçlü'nün kızı Seçil Güçlü, Turan'a elma ikramında bulundu. Güçlü, "Bülent beyi basından tanıyorum. Kendisini karşımda görünce tek geçim kaynağımız olan elmayı ikram ettim" dedi.

'BIRAKIN KRİZİ, ÇALIŞAN İNSAN EMEĞİNİN KARŞILIĞINI BULUYOR'

Bayramiç ilçesinin yanı sıra köyleri de ziyaret eden Turan, " Çanakkale'mizin her köşesi farklı bir kıymet, farklı bir marka. Bayramiç meyvede bambaşka bir marka. Şu an elma sezonunun başladığı dönem. Biz elma hasadı için Bayramiç'e geldik, köylülerimiz ile görüştük. Bize elma hediye ettiler. Onları yerinde tadına bakarak değerlendirdik. Tabi en keyiflisi ise bu sene ürünümüzün çok daha kıymetli olması, çok daha üretimin fazla olması ve fiyat pazarının canlı olması. Ümit ediyorum hasat bu sene çok daha canlı olacak. Çok daha ekonomik karşılığını bulacak. Bırakın krizi, bırakın bazı sıkıntıları. Tam aksine üreten insanların nasıl karşılık bulacağını bu dönem olacak elma hasadında göreceğiz. Türkiye'nin yüzde 6 oranında elma ihtiyacını karşılayan Bayramiç için hasat döneminin üreticimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Çalışanı sömürüyorsunuz kazanılmış haklarını gasp ediyorsunuz emeklilikte yaşa takıtırıyorsunuz nerde çalışan hakkını alıyormuş.1 ekimden sonra bu yanlışın, hatanın düzeltilmesini bekliyoruz.yasa çıktıktan sonrakileri kapsamalı geriye dönük olması mantıklı değil ve hakkaniyete uymuyor.
@as_9999 ÜLKE BORÇ BATAĞINA GÖMÜLMÜŞ.KİMSE KREDİ BİLE VERMİYOR,VERSE BİLE KREDİYİ SİGORTA KAPSAMINA ALMAK İÇİN HİÇBİR SİGORTA ŞİRKETİ -CDS- TÜRKİYENİN RİSK PRİMİ YÜKSEK OLDUĞUNDAN ONAY ÇIKMIYOR.ÇARŞI PAZARI ALEV ALMIŞ.16 YILDA ÜLKENİN İÇİNE EDİP BIRAKMIŞLAR.YOK ŞÖYLE YOK BÖYLE
Bırakın bu krizi demekle olmuyor o işler sayın vekil birkaç ayda milletin geliri yarıya indi,tabi sizin rahatınız iyi,seftah etmeden dükkan kapatan nice esnaf var,kapanan iş yerleri hariç.
çok değil bir hafta sonra kıyamet kopar:elma dalında 40 kuruş pazarda 5 lira markette 7 lira üretici mağdur ...ardından elmalar eşeklere yedirilir asfaltlara dökülür yollar kesilir jandarma gelir dağıtır fakat bir şey değişmez 50 kuruşluk elmayı 7 liraya yedirirler 16 senedir buna çözüm bulunamadı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler