HABER

Ak Parti'nin favori köşe yazarları

ANKARA (İHA) - AK Parti teşkilatlarının en çok okuduğu köşe yazarı Fehmi Koru oldu.

Teşkilat yönetiminin sosyal ve kültürel eğilimleriyle siyasi kökenlerini belirlemek amacıyla kapsamlı bir kamuoyu araştırması yaptıran AK Parti, belli periyotlarla tabanın nabzını tutuyor. AK Parti'nin bir kamuoyu araştırma şirketine yaptırdığı ankette il ve ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere kadın kolları ve gençlik kollarına sosyal, kültürel alışkanlıkları ve siyasi kökenlerine ilişkin sorular yöneltildi.

10 bini aşkın AK Parti yöneticisi üzerinde yapılan ankette "En çok hangi köşe yazarını takip ediyorsunuz?" sorusu da yöneltildi.

Araştırma sonuçlarına göre AK Parti tabanının yüzde 13'ü Fehmi Koru'yu okuyor. Anketten birinci çıkan Fehmi Koru'yu yüzde 8 ile Ahmet Taşgetiren, yüzde 7.5 ile Abdurrahman Dilipak, yüzde 7.2 ile Nazlı Ilıcak, yüzde 6.1 ile Mehmet Barlas, yüzde 5 ile Hasan Karakaya, yüzde 3.7 ile Ali Bayramoğlu, yüzde 3.6 ile Hüseyin Üzmez, yüzde 3.5 ile Emin Çölaşan, yüzde 3.4 ile Ahmet Hakan Coşkun, yüzde 3.3 ile Fatih Altaylı, yüzde 3 ile Ahmet Şahin, yüzde 2.9 ile Taha Akyol, yüzde 2.2 ile Hıncal Uluç, yüzde 1.7 ile Ali Bulaç, yüzde 1.5 ile Cengiz Çandar, yüzde 1.1 Ertuğrul Özkök, yüzde 1.6 ile Mehmet Ali Birand takip ediyor.

Teşkilatların yüzde 36'sı ise diğer köşe yazarlarını takip ettiğini bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön