HABER

AK Parti'nin İstanbul'da yeni seçim kozu

AK Parti İstanbul'da seçim çalışmasına başladı. 3 bin "sohbetçi" 180 bin ev ziyaret edecek. Haziran'da yapılacak seçim öncesi partiler stratejilerini oluşturmaya başladı. AK Parti İstanbul'da 180 bin eve gidecek. Ev ziyaretlerinde özel eğitimli 3 bin kadar "sohbetçi" icraatları anlatacak. Ev sahiplerine kahve kutusu hediye edilecek.

AK Parti'nin İstanbul'da yeni seçim kozu

Temmuz ayında yapılacak genel seçimlere hazırlanan Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı, 3 aylık bir program çerçevesinde çalışmalara başladı. İl Başkanı Aziz Babuşcu'nun verdiği bilgiye göre İstanbul'da yaklaşık 3 milyon hane ile 9 milyon 195 bin 177 seçmen bulunuyor. Ak Parti, 180 bin hanede toplantı yapacak. Her toplantıya aynı sandıktaki başka hane seçmenleri de katılacağı için bu çalışmayla milyonlarca haneye ulaşılmış olacak.

Babuşçu, "3 aylık çalışma programı koyduk. Mart sonuna kadar tamamlanacak bir çalışma. Her sandık için ayda 2'şer olmak üzere 3 ayda 6'şar sohbet toplantısı yapmak istiyoruz. İstanbul'da 30 bine yakın sandık var. Bu da 180 bin sohbet demektir. Her sandıkta yaklaşık 300 seçmen var, onların listeleri bizde var. Her seçim döneminde yapılıyordu ama şimdi daha sistematik şekilde ziyaretleri yapacağız" dedi.

"ÖZELLİKLE SEÇTİK"

Aynı sandığın seçmenlerini evlerdeki buluşmalarda biraraya getireceklerini kaydeden Babuşcu, "8 yıllık dönemde yaptığımız çalışmaları anlatan broşürlerle gideceğiz. Evlere eli boş gitmek de olmaz, içinde kahve olan kahve kutularını hediye olarak götüreceğiz. Özellikle seçtik bu kutuları, ev hanımlarının hoşuna gitmesi için" dedi.

Sandıklarla ilgili görevlendirme yaptıklarını anlatan Babuşcu, "Bir arkadaşlarımıza en fazla 10 sandıkla ilgili sorumluluk yükledik. Mesela bir meclis üyemiz 10 sandığın koordinasyonundan sorumlu olacak. Tesadüfen 'sen git konuş' diye görevlendirme olmayacak. Kimlerin konuşacağı sistematik olarak tespit edildi. Yaklaşık 3 bin sohbetçi var. Kimi 3, kimi 10 sohbet yapacak."

NİŞANTAŞI'NA DA GİDİLECEK

Babuşçu, Nişantası gibi Ak Parti'ye mesafeli duran semtlerle ilgili yapılacak çalışmalarla ilgili olarak da, "Bize oy vermeyen seçmenlerin yoğun olduğu yerlere de gideceğiz, benzer çalışmaları yapacağız. Diyalog ve iletişim kurmaya çalışacağız. Oy almaktan, ikna etmekten ziyade Ak Parti karşıtlığını azaltmak, diyalog kurmak amacındayız" dedi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler