HABER

Akbank’tan "telefonu salla kredini gör" uygulaması

- Akbank Direkt müşterileri, telefonlarını sallayarak kullanabilecekleri kredi tutarını anında öğreniyor

İSTANBUL (AA) - Akbank Direkt kullanıcıları, kullanabilecekleri kredi tutarını telefonlarını sallayarak öğreniyor ve dilerlerse kredilerini anında hesaplarına aktarabiliyor.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, Akbank Direkt, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran, zaman kazandıran uygulamalarına bir yenisini daha ekledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, bu ürünle Türkiye'de bir ilke daha imza attıklarını, Akbank Direkt'in, müşterilerinin günlük hayatları içindeki finansal ihtiyaçlarına ek bir süreç yaratmadan, ihtiyaç anında çözüm sunmayı hedeflediğini kaydetti.

Ulutaş, "Örneğin, ödemeler dünyasının mobil cüzdan, QR kod, temassız ödemelere kaydığı günümüzde müşterilerimiz için ödeme anında en kritik soru nakit ihtiyaçlarını nasıl karşılayacakları... Bu ihtiyaca çözümü, kullanılabilecek kredi tutarının saniyeler içinde öğrenilebileceği yeni bir servis geliştirerek sunduk." ifadelerini kullandı.

Müşterilerin alışverişe başlarken sadece telefonlarını sallayarak kullanabilecekleri kredi tutarını öğrendiğini ve alışverişlerini buna göre planlayabildiklerini aktaran Ulutaş, şunları kaydetti:

"Müşterilerimiz, nakit ihtiyaçlarının olduğu her anda bu özellikten faydalanabiliyor. Hem pratik hem de eğlenceli olmasıyla öne çıkan bu özellikle kullanabilecekleri kredi tutarını öğrenen müşterilerimiz, dilerlerse krediyi anında hesaplarına da aktarabiliyor. Akbank Direkt Kredi,Aralık 2015'te hayatımıza girdiği günden bu yana en çok tercih edilen dijital bankacılık ürünlerinden biri oldu ve bugün ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen 3 müşterimizden 2'si dijital kanalları tercih ediyor. Ürünümüze eklediğimiz bu yeni özellik ile müşterilerimizin satın alma karar anlarında inovatif ve pratik süreçlerle onların yanlarında olmayı hedefliyoruz."

(AA)

Geri Dön