HABER

Akdağ: "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın"

AFYONKARAHİSAR (İHA) - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'nin kendi kararlarını kendi alabilen bir ülke konumuna geldiğini belirterek, "Türkiye, medeniyetler arasında bir köprü olma vazifesini çok kararlı bir şekilde üstlenmiş durumdadır" dedi.

Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi'nde düzenlenen AK Parti İlçe Kongresi'ne katılan Bakan Akdağ, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyen bir toplumun temsilcileri olduklarını söyledi. Bugüne kadar yapılan hizmetlerin hiç birini bir lütuf olarak görmediklerini ifade eden Akdağ, "Siyasetin böyle bir hastalığı vardı. Getirilen hizmetleri değerli milletimize lütfedilmiş gibi takdim edenler vardı. Ama biz bunu hiçbir zaman böyle düşünmedik ve hissetmedik. 3.5 yıl içerisinde yaptığımız işler bizim borcumuzun ifadesidir. AK Parti iktidarı olarak bugün milletimize borcumuzu ödüyoruz. Bu borcu bundan sonra da ödemeye devam edeceğiz. Milletin partisi olarak doğduk, milletin partisi olarak zuhur ettik. Bugün de gücümüzü milletin desteğinden alıyoruz. Herkes biliyor ki AK Parti iktidarı, rantiyecilerden, banka batırma üstadı patronlardan ve menfaatleri halkın ihtiyaçlarıyla çatışanlardan destek almadı, bundan sonra da almayacak. Biz desteğimizi halktan alacağız. İşte demokrasinin gücü ve anlamı budur. Onun için memlekette işler yolunda ve güzel gidiyor. AK Parti'nin çatısı altına asla kirlenmeyi sokmayacağız" diye konuştu.

Türkiye'nin uluslararası anlamda her geçen gün daha fazla söz sahibi bir ülke konumuna geldiğini belirten Sağlık Bakanı Akdağ, şöyle devam etti:

"Türkiye artık bölgesinde itibarını kazanmış bir ülke olarak, her gün daha fazla inisiyatif alabilen ve daha fazla tavır koyabilen bir ülke olacak. Türkiye, kendi kararlarını kendi alabilen bir ülke konumuna gelmiştir. 'Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım' demek, yurt dışına giden her vatandaşın iftihar vesilesi olmaya başlamıştır. Türkiye, medeniyetler arasında bir köprü olma vazifesini çok kararlı bir şekilde üstlenmiş durumdadır. Buna da çok büyük ihtiyaç vardır. İlk kez bizim dönemimizde İslam Konferansı Örgütü'nün Genel Sekreterliği'ne bir Türk seçilmiştir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön