HABER

Akdağ'dan 'bacanak' açıklaması

Akdağ, eski bacanağının firmasının, Türkiye'ye domuz gribi aşısı getiren firmalar arasında yer aldığı iddiasına yanıt verdi.

ANKARA (İHA) - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, eski bacanağının firmasının, Türkiye'ye domuz gribi aşısı getiren firmalar arasında yer aldığı iddiasını komik bulduğunu belirterek, "Benim eşimin kız kardeşi yok. Dolayısıyla eski bacanağım nasıl olurmuş; takdirinize bırakıyorum" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinin sorularını cevaplayan Sağlık Bakanı Akdağ, bir milletvekilinin, eski bacanağının firmasının domuz gribi aşısı getiren firmalar arasında yer aldığı yönündeki haberlerin doğru olup olmadığını sorduğuna işaret etti. Bu soru sorulurken gülümseme fırsatı bulduğunu kaydeden Akdağ, "Basın mensuplarına da iyi bir magazin fırsatı doğru bu soruyla. Milletvekillerine benim bir tavsiyem var. Herhangi bir internet köşesinde veya herhangi bir gazetede yazılan şeye hemen balıklama atlamamak lazım. Benim eşimin kız kardeşi yok. Dolayısıyla eski bacanağım nasıl olurmuş, bu değerli milletvekilimizin takdirine bırakıyorum. Bunlar komik olaylar. Sayın milletvekillerimize, bu yüce çatı altında soru sorarken biraz dikkatli olmalarını öğütlerim. Bu iddia, internette yayınlanan bir haberden alındı. Biz onu tekzip ettik. Böyle magazinsel, komik olaylar zaman zaman oluyor" diye konuştu.

Akdağ, bir devlet memurunun Genel Müdür Yardımcısı olmasından sonra domuz gribi vakaları çıktığı iddiaları ile ilgili, "Herhalde 'bu mu dünyaya yaydı domuz gribini' demek isteniyor, bunu da anlamak mümkün değil. Bir yerden bir bilgi alırken dikkatli olmak gerekir" dedi.

Geri Dön