HABER

Akdağ'dan vatandaşlara uyarı

Giresun (AA)- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Vatandaşlarımız hastanelerimizden hizmet almaya gittiği zaman başka bir adrese kendilerini yönlendirenlere itibar etmemelidir" dedi.

Akdağ, Giresun Valisi Şükrü Kocatepe'yi ziyaretinde yaptığı konuşmada, vatandaşların, birilerinin kendilerine kartvizit verip muayeneye çağırmalarına itibar etmemesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

"Vatandaşlarımız hastanelerimizden hizmet almaya gittiği zaman başka bir adrese kendilerini yönlendirenlere itibar etmemelidir. Hükümet olarak böyle bir şeyi kabullenemiyoruz. Hastanelerimiz, vatandaşlarımızın hastaneleridir. Sağlık hizmeti için başka bir adrese gitmek ve para ödemek zorunda değildir. Bu konuda kararlıyız. Vatandaşlarımız bu konuda, yanlış bir istekle karşılaştığı zaman konuyu kurum yöneticisine ya da il valisine ileterek çözüm aramalıdır. Böyle bir sorunun çözümünden vatandaşlarımız emin olmalıdır. Bu konuda başından beri vatandaşlarımızın arkasındayız."

Bakan Akdağ, Konya'da bir hastanede kadın doktorun ultrason çekmediği iddialarına ilişkin başka bir soru üzerine de şunları kaydetti:

"Müfettişler bu konuda raporlarını henüz tamamlamadı. Ancak çok net şekilde alınan ifadelerde, Konya Numune Hastanesi'ndeki olaya ilişkin ilk inceleme raporlarında, olayın başlangıçta yansıtıldığı gibi bir tesettür faciası, bir şekilde başını örten bayan doktorların ihmallerinden kaynaklanmadığı ortaya çıktı. Başka neler oldu da bu yavrumuz zarar gördü. Araştırmalarımız devam ediyor."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön