Akıl almaz olay! TIR sürücüsünün ezdiği otomobilin sahibi yaşadıklarını anlattı

Konya'da bir TIR sürücüsü, arkadaşının aracını görüp selam vermek için selektör yapan otomobil sürücüsünün kendisine selektör yaptığını sandı. TIR sürücüsü, "Neden bana selektör yapıyorsun?" diye tepki gösterdiği sürücünün otomobiline aracıyla iki kez çarpıp, kaçtı. 3 kişinin hafif yaralandığı olay, çevredekiler tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

Konya'da yaşanan akıl almaz olayda ölümden dönen otomobil sahibi yaşadıklarını anlattı.

ARKADAŞINA SELEKTÖRLE SELAM VERMEK İSTEDİ

Selçuk İlçesi Beyşehir çevre yolundaki Genç Osman Caddesi kavşağında 3 Şubat Cumartesi günü saat 17.30 sıralarında, elektrik teknikeri Mehmet Dönmez otomobiliyle kırmızı ışıkta durdu. Dönmez, arkadaşının aracıyla yolun karşısında durduğunu fark edip, selektör yaparak selam vermek istedi.

Mehmet Dönmez’in arkadaşının aracının yanında duran plakasız TIR’ın sürücüsü araçtan inip "Neden bana selektör yapıyorsun?” diyerek tepki gösterdi. Dönmez ise TIR sürücüsüne, kendisine değil, yanındaki otomobile selektör yaptığını söyledi.

Bu sırada Mehmet Dönmez’in selektör yaptığı otomobilin sürücüsü de inip durumu açıkladı. Ancak ikna olmayan öfkeli sürücü TIR’ına binip, Dönmez’in otomobiline çarpıp geri gitti. Sürücü ardından TIR’la ikinci kez otomobile çarptı. Çarpmanın şiddetiyle sürüklenen araç da arkasındaki 2 otomobile çarpıp kaçtı. Araçlarda bulunan İsmail Şahin, Dilek Atağ Fatma Çıbuk hafif yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Olay, çevredekiler tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

HER YERDE ARANIYOR

Yaralılar ve sürücülerin şikâyetiyle harekete geçen polis, kaçan TIR sürücüsünü yakalamak için çalışma başlattı.

Selektörü, TIR’ın yanındaki araca yaptığını belirten Mehmet Dönmez, ifadesinde, ”Kırmızı ışıkta beklediğim sırada, yolun karşısındaki otomobili görüp arkadaşım olduğunu anlayınca selektör yaptım. O da bana yaptı. Arkadaşımın otomobilin yanında bulun TIR’ın sürücüsü, TIR’la benim aracımın önüne gelip, araçtan indi ve bana ’Neden selektör yapıyorsun?’ diyerek küfretti.

'OTOMOBİLİMDE 25 BİN LİRALIK HASAR VAR'

Ben de yanındaki otomobile yaptığımı söyledim. O sırada arkadaşım da yanıma gelip selektörün kendisine yapıldığını söyledi. Sürücü hızla TIR’a binip benim aracımın önüne çarptı. Ben de durdurmak için TIR’ın kapısını açmaya çalıştım, ancak kilitliydi. Çarpıp geri çıktı.

Aşağıda olan yanındaki kadına, TIR’a binmesini söyledi. Kadın TIR’a bindikten sonra tekrar otomobilin önüne çarptı. Otomobil de sürüklenip, arkasındaki 2 araca çarptı. Kaçarken de yine bizim araçlara çarpıp kaçtı. Otomobilimde yaklaşık 25 bin liralık hasar oluştu” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Selektor ve klakson(korna) selamlasmak icin degildir! trafik kurallarina uymassaniz boyle olur iste bunlara trafik polisi gorup ceza kesmiyor git bakalim amerikada avrupada selektor yapabiliyor musun
CİNAYETE TEŞEBBÜS
hasta toplum
böyle adamlar bu yaşlara nasıl sağlam gelebiliyorlar şaşırıyorum
Mehmetçiğin askerlik süreleri sigortalı sayılsın emeklilik primini devlet ödesin.
Otomobil sürücüsü yalan konuşuyor gibi geldi bana. Sarı ışık yanar yanmaz kornaya, selektöre basan her araca bunu yapmamak için zor tutuyor insan kendisini. Az düşünceli olalım sevgili millet! Kamyoncuya geçmiş olsun.
Öldürmeye tam teşebbüsten yargılanmazsa bu adam bu ülke de yaşanmaz olur, orman kanuna teslim demektir.
bu kadar çatlak ne olduğu belli olmayan bir canlıya tır veriyorlar.,pes yani.
direkt idamlık. gereksiz nefes
25 tl ve diğeer masrafları ödeyince o şöför bir daha arabaya binmeye tövbe eder.
EEEEE ŞİMDİ BU PSİKOPAT MANYAK ORTALIKTA GEZİYOR HALA ÖYLEMİ. ?
Ağır araç şoförlerine ayriyeten eğitim ve psikolojik ağırlıklı sınav uygulanmalı. Mesleğim gereği her gün TIR şoförleri ile muhatap oluyorum yemin ederim ki %80'i sorunlu. Yollarda kafayı sıyırmışlar. İşleri güçleri bir yerlerde birileri ile tartışmak kavga etmek. Trafikte zaten teröristten farkları yok. Allah ıslah etsin bunları. Kaç can gitti, kaç ocak söndü bunların yüzünden.
BU NASIL İŞ İNSANLARIN PSİKOLOJİSİ BOZUK, PATLAMAYA HAZIR BOMBA GİBİ
Diğer Haberler