Akıl oyunları!

Fenerbahçe'de Beşiktaş maçına 2 gün kala Roberto Carlos'un sakatlığındaki belirsizlik sıkıntı yarattı. Sevilla maçında geçirdiği sakatlığın ardından 25 gün sahalardan uzak kalan ünlü yıldız topla çalışmalara başlarken, devam eden ağrıları nedeniyle kendisini fazla zorlayamadığı ifade edildi. Bu nedenle Roberto Carlos'un takımla antrenmanlara başlama takviminin de geciktiği açıklandı.

Teknik Direktör Zico'nun da Roberto Carlos'un durumunu yakından takip ettiği ve yıldız futbolcuya tam olarak sakatlığını atlatmadan sahalara dönmemesi konusunda telkinde bulunduğu bildirildi.

Bu gelişmelerin ardından Roberto Carlos'un Beşiktaş'a karşı oynayabilmesinin düşük bir ihtimal olduğu belirtildi. Zico'nun Carlos'un yokluğunda bu mevkide yine Vederson'a görev vereceği ifade edildi.

Sarı-Lacivertlilerde derbi onbiri konusunda bir diğer belirsizlik ise cezalı Deivid'in oynayacağı sağ kanat mevkiisinde yaşanıyor. Teknik Direktör Zico'nun Colin Kazım ve Ali Bilgin'e hazır olun talimatı verdiği, ancak tercihini maçtan birgün önce yapacağı ifade edildi.

Zico'nun ayrıca Kasımpaşa karşısında istediği performansı alamadığı Selçuk Şahin'i de derbi maçta yedek bırakabileceği ve Şilili Futbolcu Maldonado'ya ilk onbirde görev vermeyi düşündüğü öğrenildi.

Bu arada Fenerbahçe yönetimi taraftara çağrıda bulunarak, Chelsea maçının biletlerini karaborsada satanların kulübe ihbar edilmesini istedi.