HABER

Akıllı olup olmadığı bilinmiyor

SAMSUN (İHA) - Samsun'da, eşini ve eşinin dostu olduğunu ileri sürdüğü kişiyi öldürdüğü iddia edilen sanığın, 2.5 yıldır konuşmadığı için akıllı olup olmadığı tespit edilemiyor. Sanığa bu yüzden ceza da verilemiyor.

Ladik İlçesi'nin Doğankaç Köyü'nde, yaklaşık 2.5 yıl önce meydana gelen olayda, Zeki Altun (33), eşi Ergül Altun (34) ve teyzesinin oğlu Feti Tutkaç'ı (42) av tüfeğiyle vurarak öldürmüştü. Daha önce de adam öldürmek suçundan cezaevine girip çıktığı öğrenilen Zeki Altun'un olaydan sonra hiç konuşmaması üzerine cezai ehliyetinin olup olmadığı tespit edilemiyor.

Akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için 07.05.2001, 07.08. 2001 ve 15.03.2002 tarihlerinde İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Zeki Altun ile ilgili rapor bir türlü mahkemeye ulaşmadı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün yargılanmasına devam edilen Zeki Altun, konuşmama geleneğini sürdürdü. Zeki Altun'un akıllı çıkması halinde Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 450. maddesi gereği müebbet hapis cezasına çarptırılacağı, cezai ehliyeti olmazsa TCK'nın 46. maddesi gereği hapis cezasından kurtulup Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi göreceği öğrenildi.

Duruşma, Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek olan raporun beklenmesi için ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön