Akıllı telefonda Google atağı

Google tarafından satın alınan Motorola, akıllı telefon piyasasındaki rekabete yeni bir cihazla katılıyor.

Akıllı telefonda Google atağı

Merakla beklenen 'Moto X' New York'ta kamuoyuna tanıtıldı.Geçen yıl Google tarafından 12,5 milyar dolara satın alınanMotorola yeni akıllıtelefonu ‘Moto X'i piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Eylül başında Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa çıkması beklenen Android işletimsistemli Moto X'in piyasadaki en güçlü rakipleri olan iPhone ve Samsung'un Galaxyserisi ile boy ölçüşebilmesi umuluyor.

Tamamen Amerika'da tasarlanan ve üretilen Moto X, 129.3 x 65.3 x 10.4 mm'likboyutara; 130 gram ağırlığa sahip. 4.7 inç büyüklüğündeki dokunmatik Amoled ekran,1.280 x 720 piksel çözünürlük ve 316 ppi piksel yoğunluğu sunuyor. Ekran, GorillaGlass desteğine de sahip.

Kişiye özgü telefon

Telefonun dikkat çeken özelliklerinden biri de tasarımda kullanıcıların zevk vetercihlerini göz önünde bulundurması. Kullanıcı, cep telefonunu satın almadan önceinternet üzerinden seçilebilecek 500 farklı renk ve desen kombinasyonu ile telefonunukendi tercihlerine uygun hale getirebilecek.

İlk etapta sözleşmeli satışa sunulması beklenen Moto X'in fiyatı ise 199 Dolar.Telefonun sözleşmesiz fiyatı ve dış satışı ile ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

© Deutsche Welle Türkçe REUTERS, DW, NŞ/BÖ

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler