Akıllı telefonlar koronavirüsten nasıl temizlenir?

Samsung, koronavirüse karşı akıllı telefon temizleme rehberini güncelledi. Samsung'un yeni rehberinde hepimizin dikkat etmesi gereken bazı önemli tavsiyeler var. Peki akıllı telefon nasıl temizlenir? Akıllı telefon virüsten nasıl korunur?

Koronavirüs tehlikesine karşı insanlar önlemlerini arttırıyor. Artık insanlarda koronavirüse karşı otomatik bir önlem mekanizması da oluşmuş durumda. Bu mekanizmada insanlar artık eldiven olmadan bir yere dokunmamaya, dokunduysa da hemen suyun ve sabunun yolunu tutmaya başladılar. Fakat geliştirilen savunma mekanizmasında elimizden düşürmediğimiz bir cihaz hepimizin gözünden kaçıyor; O da akıllı telefonların ta kendisi. Akıllı telefonları bu mekanizmaya dahil etmek ve onları virüslerden arındırmak ise oldukça kolay.

AKILLI TELEFONLARDA 3 GÜNE KADAR TUTUNUYOR

Samsung koronavirüs rehberine bazı yeni önlemler ekledi. Samsung'un aktardığına göre bu önlemler Samsung Tıbbi Merkezi'nde yapılan çalışmalar sonucu tespit edildi. Çalışmalarında başında ise Dr. Doo-Ryeon Chung yer aldı. Çalışmaların sonucu ise gayet şaşırtıcıydı. Zira çalışmalar sonucunda virüsün metal ve plastik yüzeylerde 2 ila 3 gün arasında tutunabildiği ortaya çıktı. Firma bu iki materyalin kullanıldığı akıllı telefonlarda virüsün tutunamaması için alınması gereken tedbirleri tek tek sıraladı.

İşte akıllı telefonları koronavirüsten temizlemenin yolları!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bizim milleti aç bırak, susuz bırak, hapse at, para verme...ama sakın ola ki telefonsuz bırakma...eroinmanın hapsız kaldığı zaman ki krizi neyse , Türk insanının telefonsuz kaldığı zaman ki hali de aynı..ailesiyle 15 dakika konuşup , telefonuyla 2 saat konuşan bir toplum olduk..çok acı...
telefonda da parada da tutunan virüs yok telefonlarıda temizlemedik paralarıda elliyoruz hiç birşey olmuyor inanmayın ya!!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler