HABER

Akıllı telefonu olmadığı için HES kodunu plaka yapıp boynuna astı

Düzce’de, akılı telefonu olmadığı için AVM ve kamu kurumlarına girmekte zorluk yaşayan Önder Saraçlı (37), HES kod numaraları ve HES kare kodunu plaka yaptırıp boynuna astı.

Akıllı telefonu olmadığı için HES kodunu plaka yapıp boynuna astı

Düzce’de, vatandaş Önder Saraçlı sık sık alışveriş merkezi ve kamu kurumlarına girerken akıllı telefonu olmadığı ve HES kodunu ezbere bilmediği için zaman kaybı yaşamaya başladı. Zorluk yaşayan Saraçlı, "HES kodu bizim kişisel plakalarımız" diyerek plaka şeklinde HES kod numaraları ve HES kare kodunu plakaya bastırtarak boynuna taktı.

Bu şekilde AVM ve HES kodunun zorunlu olduğu yerlere kolaylıkla girmeye başlayan Saraçlı, “Akıllı telefonum olmadığı için bu plakayı yaptım. HES uygulamasının bütün kapalı yerlerde olması gerekiyor. Bu da sağlığımız için yapmamız gereken bir uygulama. Ben de HES kodumu bu şekilde çıkararak hem kurumlardaki arkadaşlarımıza yardımcı olmak hem de kendi sağlığımı korumak istedim. Artık bu kişisel bir durum oldu. Bu bizim plakamız haline geldi. Sağlığımız için önemli. Bunlar bize özel numaralar” dedi. (DHA)

d8a71b2dac2b9f6c4b5464daa0db8d1f

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Canı Gönülden Tebrik Ediyorum Sevgili Kardeşim... Yok diyoruz inanmıyorlar yok işte yok... Nerden yazıyorsun demeyin şirket bilgisayarından yazıyor. 2.350.TL Maaş alıyor 2.000.00-TL Kira ödüyor 400.00-TL yol ücreti veriyorum. Şerefim üzerine yemin ediyorum ki Doğruları yazıyorum.
walla sana helal olsun kardeş. 2bin TL'lik evde oturup hala ağlıyorsan sıkıntı sende. Tamam şartlar zor hem fikiriz ama 2 bin TL'lik evde oturmak nedir sen lüksünden taviz vermiyorsun ama ağlamayı da iyi biliyorsun. Şirkette calisiyon önünde bilgisayar demek ki sen hem yorulmayacaksin hem lüks yaşayacaksın. Git inşaatta calis amelelik yap günlük 150 lira alırsın. Ayda 25 gün çalışsan 3.750 tl yapar. 800 lira kiraya versen sana 3 bin kalır yol parası derdin de olmaz. Sen git Şirkette aksama kadar otur 2 bin TL'lik evde otur geçinemiyorum diye agla sonra. Sen ayağnı yorganına gore uzatmayı ogren
2350 alıp niye 2000lik evde oturuyon gardaş. Ben 7000 alıyorum 1400lük ev bile fazla geliyor kira.
Benim gelirim aylık 15 bin ben bile 1000 liralık evde oturuyom ayağını yorganına göre uzat kardeş
Boş muhabbet bir kağıda yazamıyormusun. Yalandan şov yapma birader
sen ne anlarsin insan halinden belli ki bol yiyorsun burda bol bol atip tutuyorsun saygi duyacaksin
Simdi de kartlarda hes kodu olmasa bindirmiyorlar toplu tasima araclarda belki ben 5 kisinin parasini verecem 5 kisinin hes kodunumu yukluyecem bunasil bir akildir
Geri Dön