Akit yazarı Dilipak'tan gündem yaratacak AK Parti iddiası!

Abdurrahman Dilipak kaleme aldığı yazısında AK Parti ile ilgili ses getirecek bir iddiaya yer verdi.

Akit yazarı Dilipak'tan gündem yaratacak AK Parti iddiası!
  • Bana kalırsa bugün AK Parti’nin en büyük riski, dışarıdan gelen tehditlerle ilgili değil, içindeki AKP’liler ve onların işbirlikçileridir.

  • Bunlar bilinmiyor değil. Bilinmemesi mümkün değil. İşin ucu gruba, parti üst yönetimine, hatta bakanlar kuruluna gelip dayanıyor. Üst düzey bürokratlara gelip dayanıyor.

  • Bakın FETÖ’de birilerine dokunulmuyor, dahası onları hâlâ imtiyazlı konumdalar.

Bu satırlar Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'a ait...

Dilipak'ın Akit'te yayımlanan "'Abla'lar işbaşında!" başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

"(...) Herkesin bildiği örgüt içinde yer almış isimler hâlâ ortalıkta dolaşıyor. Bu da kahreden ve zihinleri bulandıran bir başka gerçek. Bu alçaklar, mecliste, parti üst yönetiminde birileri ile hâlâ kumpas kuruyorlar, ortaklık yapıyorlar, oğlu, enişte, kayınbirader malı götürüyorlar.

Suçsuzların aklanması kadar suçluların cezalandırılması da gerek. Ve bunu yaparken, tepeden başlamak, yakın çevreden başlamak gerek. Bakın bu sorun çözülmüş değil.

Geçenlerde Antalya, Adana, Çankırı seyahatlerim oldu. Sadece burası değil. Gittiğim yerlerin en az yarısında sorun var. Şuyu bulmuş bir sürü iş var. Bakın bazı şeylerin şüyuu vukuundan beterdir. Bu sorunların en kısa sürede çözülmesi ve gerçeğin ortaya çıkartılması gerek. Söylenti kargaşanın kız kardeşidir.

Bana kalırsa bugün AK Parti’nin en büyük riski, dışarıdan gelen tehditlerle ilgili değil, içindeki AKP’liler ve onların işbirlikçileridir.

Bunlar bilinmiyor değil. Bilinmemesi mümkün değil. İşin ucu gruba, parti üst yönetimine, hatta bakanlar kuruluna gelip dayanıyor. Üst düzey bürokratlara gelip dayanıyor.

Geçen gün FETÖ’nün mahrem yapılanmasındaki ‘ankesörlü telefon’ soruşturmasında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 5 bin civarında ‘kripto’ askeri tespit etti. Savcılık, ‘şüpheli’ listesindeki askerlerin isimlerini Genelkurmay Başkanlığı’na bildirdi.

Bakın aynı durum, diğer kamu kurumlarında ve siyaset dünyasında da var. Hani şu emniyetteki kadro fazlası emniyet müdürlerinin emekli edilmesi hikâyesi var ya, 15 Temmuz öncesi bu tasfiyeyi yapan kurul üyelerinin neredeyse tamamı bugün içeride, sanık ya da görevden el çektirildi. O gün onlar, kendi önlerinde engel gördükleri ne kadar kişi varsa hepsini tasfiye ettiler ve bugün hâlâ onlar göreve iade edilmiş de değiller, hem de bugün o kadrolar boşalmış olsa da.

Bu hainlerin büyük bir bölümü, içeriden birileri ile kol kola girdiler. Tehdit, şantajdan tutun da, ortaklık ilişkilerine kadar her yolu deniyorlar. En üst derecede birileri ile iş kotarıyorlar.. Ve hâlâ sistem içinde etkinler.. Bu iş böyle devam edemez..

Bakın FETÖ’de birilerine dokunulmuyor, dahası onları hâlâ imtiyazlı konumdalar. Tamam, tutuklamalar, görevden almalar devam ediyor, ama dokunulmayan birileri de var. Öte yandan bir takım sıradan kişiler FETÖ’cülükle suçlanıyor. Bankanın müdürü dışarıda, bankada 3-500 liralık hesabı olanlara soruşturma açılıyor.

Bu durumdan biz hepimiz sorumluyuz, gazetecisi, polisi, savcısı, hakimi, istihbaratçısı, belediyeler, bakanlıklar, YÖK, iş dünyası, sorumluluğu yukarıya, ya da bir başkasına yıkmak kolay, ama bu şekilde sonuca ulaşamayız. Tamam, Türkiye’nin 40 tane gailesi var, ama bu mesele sıradan, basit bir mesele değil. İçeriden adam kaçırmaya yönelik kumpaslar konusunda dikkatli olunması gerek. Bu işi aracılık eden kim olursa olsun, FETÖ’cüler gibi aynı şekilde muameleye tabi olması gerek.

Bakanlıklar, belediyeler ve teşkilat ilk temizlenmesi gereken yerler.(...)"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
İyi de ne yapacak adamlar, kendi kendilerini mi tutuklayacak? Tepeden aşağı hepsi ya Fetöcü yada onlara her istediklerini verenler. Pardon ya... Fetönün siyasi ayağı yoktu dimi?
ancak anlayan birisi çıkmış anlatmaya çabaladığımızı AKP yi bir arada tutan şey RTE nin baskısı onu biraz zayıfladığını anlayanlar hemen kendisine partide üst kademe yer bulabilmek için çaba sarf edecekler yani aynı fikirde görülseler dahi pek değiller yanlızca öyleymiş gibi görünmek oldukları anlamına gelmez seçimler var hemdeiki seçim hem yerel seçimler hemde vekil seçimleri eh birde Cumhur Başkanlığınıda koyun bir birlerine bağlı olmasını istiyorlar birisini kaybeden hepsini kaybedecektir şimdi herkez bu seçimlerdeki konumunu düşünüyordur
Biz Afganistan’da vardık, Libya’da vardık,Pakistan’da vardık,Ortadoğu’da müslüman kanını beraber dökm İ diyor,ORTADOGU BOP BAŞKANI MAHŞER GİBİ ÖLMEDEN HERŞEYİ BU MİLLET GÖRECEK SEN FETOYLA ORTAK 14YIL BU MİLLETE OYUN Kore’de vardık, diye bir sürü yeri söyleyip, “siz ne zaman yanımızda olacaksınız” diye dertli ve derinden bir istekle NATO’ya serzenişte bulunmaya başladı. Eskiden NATO’ya da, AB'ye de, ABD’ye de “hey hey” çekiyordu. Şimdi Ahmet Arif’in şiirinde olduğu gibi “hasretinden prangalar eskittim” dercesine “neredesin NATO, niye yanımda değilsin, ne zaman yanıma geleceksin” diyerek hasret
bu adam bugüne kadar fitne den baska bir is yapmamistir,ne oldugu belli olmayan bir adam...gündemden azicik uzaklasinca hop birden gündem olur,maksat reklam...
KARDEŞİM ADAM GERÇEĞİ GÖRDÜ UYARMASI SUÇ MU NİYE BİR YERİNE Mİ DOKUNDU YOKSA AKTROL OLDUĞUN BELLI
sayin yazar herkes biliyor diyor o halde sizde bilirsiniz isin verseydiniz olmazmiydi bizde aydinlanirdik
@canmeno hala bilmiyorsan yuh sana.
sayın dilli pak madem konu yukarıdakiler sizler biliyorsunuz basın özgürlügünden halkdan niye saklıyorsunuz kimse açıklayın halkda bilsin halen aktif fetocuları suçluyu saklayan suçlu gibidir AÇIKLAYIN HALKDA BİLSİN
Birileri konuş demiş Bu da konuşuyor. Kukla kalem...!! Amaç gündem yaratmak... Algı oluşturmak... Bilmesek ciddiye alacağız.
bu habere aynenn katılıyorum öelliklele TOKATTA BU İMTİYAZCILARIN KIRALI VAR
Aynen katılıyorum. Darbeden hemen sonra Fetöcü olduklarını adım kadar iyi bildiğim bir kaç kişinin adını verdim. Üstelik çok kritik yerlerdeler. ama malesef biri yanlışlıkla bile olsa ifadeye dahi çağrılmadı. üstelik ifade tutanağı da bana teslim edilmedi. artık polis mi fetöcü savcı mı bilmem.
Bak bu doğru.Bürokratlar bile söz sahibi olabiliyor.Bugün dinledik İlMilli Eğitim Müdürünün yaptığı hatayı giderebilmek için dakikalarca telefon görüşmesi ve sonuç görevini yapan polis memurunun hazin sonu.Bir trafik cezasıki gerçekten haksızlar için yapılan işler.Akp ye hiç yarar sağlamıyor aksine zarar veriyor.Peki o müdür görevinde kalabilecekmi,partisine karşı yaptığı bu hatadan dolayı.
FETÖ NUN SÜT ANNESİ AKP DİR.....
ak troller noldu uuu
Feto Akepenin kurmayı.Fetöyü akepe yönetiyo.RTE.de tepsinin orasından burasından tatlanıyo.Niçin Akepe içinde baakan milletvekili ve akp.teşkilat içinde bi sürü bu işin içinde.İstenilen yasayı çıkaabilmek için fetö kılıf oluyor.
bi karga devamlı kilisenin çanına pisliyormuş papazda bunu bir türlü yakalıyamıyormuş birisi demişki çanağa biraz şarap koy çanın yanına bırak karga şarabı içer sarhoş olur yakalarsın demiş papazda denileni yapmış ve kargaya demişki hey karga müslüman olsan şarap içmezsin hristiyan olsan çana pislemezsin kıssadan hisse hey dilipak eğer sende gerçek müslüman olsan ALLAHIN emirlerine uyarsın doğruların yanında durursun vicdanını cüzdanına satmazsın bu günlerde birisi çıkıp dediki İSLAMİYET ARTIK GÜNCELLENMELi bunu sen yıllar önce AKP yi islamiyeti güncelleştirmek için kurdurdular diye yazansın
PALERMOOOO NERDESİN !!!
palermo aktrol niye yorum YOKkkkk
palermo nerdesin yorum yokmu!!!
aNLATTIKLARINI ELBETTE BİLİYORUZ,HERKES KİM;İSİM OLARAK ONU BİLMİYORUZ...HERKES,HERKES ....???
Bende isim veriyorum hic bisey olmuyor nedense
Diğer Haberler