HABER

Akli dengesi bozuk kadının dramı

BURSA (İHA) - Bursa'da akli dengesi bozuk olduğu için çocukları tarafından zapt edilemeyen bir kadın, virane bir barakada yalnızlığa terk edildi.

Yaşadığı Emek beldesinden ayrılarak Hasköy yolu üzerinde metruk bir binada yaşamaya başlayan 2 çocuk annesi Fatma Kara (41), kapı ve penceresi olmayan evde hayat mücadelesi veriyor. Soğuk kış günlerinde sığındığı metruk binada vatandaşların yardımlarıyla hayatını idame ettiren Kara, kendisini bazen savcı, bazen başhekim, bazen milli eğitim müdürü, bazen de fabrikatör zannediyor. Sorulan sorulara verdiği cevaplarla bazen güldürüp bazen düşündüren kadının en büyük korkusu çevresindeki insanların kendisini öldürmek istemesi. Bu yüzden kendisine yardım eli uzatan birçok vatandaşa saldıran kadının tek konuşup görüştüğü ekmek fırını sahibi Sabriye Demir. Fırından sabah akşam yiyecek taşıyan Sabriye Demir, 3 gün sonra hacca gideceği için akli dengesi yerinde olmayan kadına sahip çıkacak kimsenin olmamasından korkarak devletten yardım istedi.

Ankara Hastanesi morgundan kaçtığını, fabrikasından izin alarak tatil için yaşadığı barakaya geldiğini, kendisine saldıran kişileri cezaevine atan savcı olduğunu söyleyen Fatma Kara, yardım için gelenlerin kendisini öldürmek istediğini ileri sürdü. Gazetecilere barınak yapıp ev alabileceğini söyleyen Fatma Kara, tedavi talebini ellerinin gresli olduğunu gerekçe göstererek kabul etmedi.

Emek Beldesi Adnan Menderes Mahallesi Muhtarı Yücel Tüfekçi, 41 yaşındaki kadının 3 yıl önce akli dengesini kaybettiğini ve çevresindekilerin kendisini öldürebileceğinden korktuğu için insanlardan kaçtığını söyledi. Bir inşaat işçisi ile halen evli olan Fatma Kara'nın 3 yıl boyunca kiracısı olduğunu söyleyen muhtar Yücel Tüfekçi, "Kendisini, evraklarını yaparak kaymakamlığa gönderdik. Yeşil kart çıkartması için de işlemlerini yaptık. Ama ailesi ilgilenmediği için tedavisi yarım kaldı. Çok çalışkan ve hanım bir kadındı. Tedavi olurken biraz düzelmişti. Yolda yürürken bunu fark etmek mümkündü. Tedaviye devam etmeyince kontrol edilemez duruma geldi. Bütün mahallenin kendisini dövdüğünü, hatta öldürmek istediğini söyleyerek şüpheleniyor. Tedavi ettirilebilirse düzeleceğine inanıyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön