HABER

AKP Büyük Kongresi 11 Kasım'da

AKP Büyük Kongresi 11 Kasım'da

AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresi, 11 Kasım Cumartesi günü yapılacak. ASKİ Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek kongreye, yaklaşık bin 460 delege katılacak, tüm delegelere Türk bayrağı dağıtılacak.Kongrede, AK Parti için "Türkiye'nin partisi", Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için de "Türkiye'nin lideri" sloganlarının kullanılacağı belirtildi.

Erdoğan'ın kongre için özel fotoğraflar çektireceği ve yeni slogan ile fotoğrafların önümüzdeki ay bilboardlarda yer alacağı kaydedildi.14 Ağustos 2001'de Türkiye'nin 39. partisi olarak siyasi hayattaki yerini alan ve 3 Kasım 2002 seçimlerinde tek başına iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) 2. olağan kongresinde, genel başkan ile partinin en yetkili organı olan 50 kişilik Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyelerinin seçimi yapılacak.

Başbakan Erdoğan'ın, kongrede genel başkanlık için tek aday olması beklenirken, parti yönetiminde ise bazı isimlerin değişebileceği belirtiliyor.Kongre çalışmalarını yürüten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, yaptığı açıklamada, büyük kongre hazırlıklarının ise tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.Yazıcı, tüm vatandaşları kongreye davet ettiklerini de bildirdi. Kongre gününde halkın önüne muhteşem organizasyonlarla çıkacaklarını belirten Yazıcı, kongreye çok sayıda yabancı konuğunda davet edildiğini söyledi.

Kongrede ayrıca tüzük değişikliği de yapılacak. Tüzüğün, MKYK seçimlerinde genel başkana kontenjan yetkisi veren 73. maddesinin değiştirilerek, bu yetkinin MKYK'ya verilmesi planlanıyor. AK Parti Tüzüğü'nde "MKYK'nın Oluşumu ve Çalışma Esasları" başlıklı 73. madde, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun Büyük Kongrece gizli oyla seçilen 50 üyeden oluşacağını, ayrıca 25 yedek üye seçileceğini hükme bağlıyor.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler