AKP, seçimler hedefini yüzde 60'ın üzerine çıkardı

ANKARA (İHA) - AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti'nin yerel seçimler için oy hedefinin en az yüzde 60 olduğunu söyledi.

AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında bir sunum yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, yerel seçimlere 372 gün kaldığını hatırlatarak, bu nedenle önümüzdeki süreçte il özel idareler ve yerel yönetimlerin seferberlik anlayışı içerisinde hareket etmesi gerektiğini belirtti. "Yerel seçimlerde yüzde 60'ın üzerinde oy bekliyoruz" diyen Tanrıverdi, hedeflerinin en az yüzde 60 olduğunu bildirdi. Önümüzdeki dönemde belediyecilik sezonunun başlayacağını dile getiren Tanrıverdi, bu süreçte bozulan yolların, patlayan su borularının onarılmasının büyük önem taşıdığını, önümüzdeki dönemin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Belediye başkanlarına 'heyecanlı ve aktif olun' çağrısında bulunan Tanrıverdi, son olarak partiden ihraç edilen Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca hakkındaki iddialara da atıf yaparak, belediye başkanlarını uyardı. Tanrıverdi, "Eğer siz hizmette kusur etmezseniz başımız daha dik, yüzümüz daha ak olur" dedi. AK Parti hakkında açılan kapatma davasıyla Türkiye'nin gündeminin değiştiğine işaret eden Tanrıverdi, davanın milli iradeye karşı açıldığını ve milletin sinesinde yer bulmadığını vurguladı. Milletle bütünleşen tek parti olarak milletin emanetine sahip çıkacaklarının altını çizen Tanrıverdi, "Kimse bu millete neden hizmet ettiniz diye hesap soramaz. Biz vatana ihanet etmedik, millete ihanet etmedik. Yeise kapılmadan görevlerimizi bu millet için yerine getireceğiz ve yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

Bu süreçte teşkilatın tüm birimlerinin uyum içerisinde olmasını isteyen Tanrıverdi, dışarıya uyumsuzluk ve kavga görüntüsü verilmemesini, bu durumun başarıyı gölgeleyeceğini ifade etti. Tanrıverdi konuşmasında ayrıca, önümüzdeki günlerde 1924 yılında çıkarılan Köy Kanunu'nu değiştirmek için bir çalışma başlatacaklarını da açıkladı. Tanrıverdi, Köy Kanunu'nu daha çağdaş ve efektif hale getireceklerini söyledi.