HABER

"AKP ve yandaşları acilen tedavi edilmeli"

CHP İzmir Milletvekili Canan Aritman, toplumsal ruh sağlığının korunması açısından genel seçimin en kısa zamanda yapılmasının zorunlu olduğunu kaydetti.

ANKARA (ANKA) - CHP İzmir Milletvekili Canan Aritman, AKP iktidarının ve yandaşlarının “darbe-suikast psikozuna” tutulduğunu ifade ederek, “Bir Tıp Doktoru olarak ülkemizdeki tüm psikiyatrları acilen göreve davet ediyorum. İktidar partisi ve yandaşlarını tedavi için ikna etmeleri gereklidir” dedi.

Aritman, yaptığı yazılı açıklamada iktidarın tümden paranoid krize tutulduğunu, toplumun da giderek psikolojisinin bozulduğunu savundu. “Bu patolojik bir tablodur. Sağlıklı değildir” diyen Aritman, şunları kaydetti:

“Toplumun ruh sağlığını bozacak bu tür olgular bir ‘Toplumsal Halk Sağlığı’ sorunu olarak algılanarak, derhal önleyici tedbirlerin alınması gereklidir. Özellikle iktidar temsilcilerinin tutuldukları darbe - suikast psikozunun, çok acilen tedavi edilmesi gereklidir. Topluma yansıttıkları patolojik tutumlar, zaten işsizlik - yoksulluk sarmalındaki ve açılımlarla örselenmiş halkımızı çok derinden travmatize etmektedir. Bir Tıp Doktoru olarak ülkemizdeki tüm psikiyatrları acilen göreve davet ediyorum. İktidar partisi ve yandaşlarını tedavi için ikna etmeleri gereklidir. Çünkü, AKP iktidarı tüm toplumun psikolojisini bozmaktadır. En etkin tedavi yöntemi ise; kendilerine karşı darbe - suikast psikozuna tutulmuş, şiddetli bir paranoya yaşayan AKP iktidarını en kısa zamanda iktidardan uzaklaştırmaktır. Genel seçimin en kısa zamanda yapılması toplumsal ruh sağlığının korunması için artık elzemdir.”

Geri Dön