HABER

AKP'den açılımda kararlılık vurgusu

Abdülkadir Aksu, AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

ANKARA (İHA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Türkiye siyaseti üzerinde sözü olan herkesin geride bırakılan sürecin sağlıklı bir muhasebesini yapmasını, özeleştiri yapmayı ihmal etmemesini isteyerek, "Yeni yılda memleketin, milletin faydası için muhalefetin inadı bırakıp ülkenin istikbali için iktidarla sağlıklı bir diyalog içine girmesini bekliyoruz" dedi.

Aksu, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, AK Parti olarak bugüne kadar ancak hayal edilebilen, lafı edilen işleri icra etmeye başladıklarını belirterek, alışkanlıkları değiştirdikleri, tabuları yıktıklarını söyledi. AK Parti olarak bir işe girerken ölçülerinin, o işin zorluğu veya kolaylığına değil, Türkiye için ve milletin yararına olup olmadığı baktıklarını ifade eden Aksu, "Biz bir icraata girişirken, partimizin oy kazanıp kaybetmemesi değil milletimizin ne kazanacağıdır. Kimse bizi başkalarıyla karıştırmasın. Biz işe girişirken o ne der, bu ne der değil, milletimiz ne der diye düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

İçte ve dışta kardeşlik bağlarını güçlendirirken, yine içte ve dışta hiçbir güç odağının gözünün içine bakmadıklarını, kimsenin icazetinin peşinde koşmadıklarını belirten Aksu, "Çok iyi bilinmelidir ki, biz milli birlik ve kardeşlik girişimini başlatırken, zorlukların, sabotajların, dirençlerin karşımıza çıkacağını biliyorduk. Buradan ilan ediyorum; kimse bu konuda bizim kararlılığımızı test etmesin. Başlattığımız süreç, milletimizin hak ettiği huzuru ve mutluluğu yaşaması için atılmış bir adımdır ve bu konudaki kararlılığımız 'bir yanıma ayı, bir yanıma güneşi koysalar bu işten vazgeçmem' düzeyindedir" şeklinde konuştu.

Başlattıkları girişimin milletin geniş desteğini aldığını ifade eden Aksu, "Millete kulak vermesi gereken muhalefet partilerinin tepkisini çekti. Ne dedi AK Parti de, muhalefetimiz şanlı bir direnişe gitti? Analar artık ağlamasın, kardeş kavgası son bulsun, akan kan dursun dedik. Demeyecek miydik? Bu ülkede yaşayan herkes birinci sınıf yaşam standartlarına sahip olmalı dedik. Demeyecek miydik?" sorularını sordu.

Kimsenin kendilerini geçmişteki iktidarlarla karıştırmaması gerektiğini vurgulayan Aksu, "Suya sabuna karışmayan, günü birlik kararlar alan, zayıf, ürkek, gölgesinden korkan partilerin iktidar dönemleri, AK Parti'nin iktidarı devralmasıyla artık geçmişte kaldı. Herkesin bu gerçeğin ışığında hareket etmesinde fayda var. Biz milletimizin bizden beklediği ne varsa onu yapıyoruz, kimsenin şüphesi olmasın, yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

"MUHALEFET İNADI BIRAKSIN"

Yeni yılın Türkiye için yeni başlangıçlarla dolu olmasını dilediğini belirten Aksu, şunları kaydetti:

"Yeni yılda memleketin, milletin faydası için muhalefetin inadı bırakıp ülkenin istikbali için iktidarla sağlıklı bir diyalog içine girmesini bekliyoruz. Türkiye siyaseti üzerinde sözü olan herkesin geride bıraktığımız sürecin sağlıklı bir muhasebesini yapmasını, özeleştiri yapmayı ihmal etmemesini ve karşısındakilerin duygularını, hissiyatlarını anlamaya çalışmasını diliyorum. 2010 yılıyla içine girdiğimiz yeni 10 yıllık sürecin duvarların değil, köprülerin dönemi olmasını diliyoruz. Demokrasiyi

herkesin eksiksiz içine sindirdiği, hukukun üstünlüğünün tartışmasız kabul edildiği, demokratlığı sözden ziyade, özden yaşandığı bir yıl diliyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön