AKP'li Belediye Başkanı'ndan muhalefete "çüş"

AKP'li Belediye Başkanı'ndan muhalefete "çüş"

DENİZLİ (İHA) - Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, kendilerine gerici diyenlere karşı söylediği "Çüş demek için gerideyiz" sözlerine açıklık getirdi.

AK Parti Denizli İl Kadın Kolları 2.Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmanın son bölümünde, kendilerine gerici diyenlere "Çüş demek için gerideyiz" sözlerini kullanan Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, söylediği sözleri savundu. Siyaseti bu ülkede bu millete hizmet etmek için kullanılması gereken, korunması gereken asla vazgeçilmemesi gereken kutsal bir kurum olarak gördüğünü belirten Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, "TBMM ve siyasetçileri de, hangi siyasi parti ve hangi görüşte olursa olsun, millete hizmet etmek için, sadece siyasetle bu millete hizmet edecek insanları da korunması gereken insanlar olarak görüayorum. Bu sözlerimin siyasete, siyasetçiye dolayısıyla muhalefete de söylenmiş gibi algılanmaması gerektiğini istiyorum. Bize hırsız, namussuz, emanete ihanet ettin veya ettirdin, beceriksiz, iş bilmez, çalışmıyorsunuz diyemezler. Bize ne diyebilirler? Bize gerici diyorlar. Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in 'Biz size çüş demek için gerideyiz' diye bir sözü vardır. Bize gerici diyenlere, onunla ilgili yaptığım bir benzetme ve söylediğim bir sözdür. Bize, siyaseten bu ülkeye hizmet etmeye çalışan AK Partili olarak bize bu özelliğimizden dolayı gerici diyorlarsa, bizi gericilikle hakaret etmeye çalışanlar varsa onlara çüş demek için gerideyiz" dedi.

Nihat Zeybekci, açıklamalarıyla ilgili herhangi bir tepki almadığını belirterek, "Tepki duyanlara, tepki duymaları için bir sebep görmüyorum. Çünkü bana gerici diyorsan, ben de sana böyle diyorum. Demiyorsan zaten hiç bir şey yok" dedi.