HABER

AKP'li Ergin'den yolsuzluk iddialarına cevap

AKP'li Ergin'den yolsuzluk iddialarına cevap

HATAY (İHA) - AK Parti Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin, hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddialarının asılsız ve karalama amaçlı olduğunu belirterek, "Onurlu insanların onurlarıyla oynamaya, hiçbir onursuzun hakkı yoktur" dedi.

AK Parti Hatay İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Ergin, son günlerde dünyada ve Türkiye'de cereyan eden olayları dikkatle takip ettiklerini ifade ederek, "Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (SAV) yönelik olarak başlatılan aşağılık saldırıları telin ediyoruz. Fikir ve düşünce özgürlüğü adına Müslümanlar'ın mukaddeslerine yapılan hücumu kabul etmemiz mümkün değildir.

Düşünce özgürlüğü başkalarının fikir, inanç, mukaddes değerlerine hakaret ve küfretme hakkını kimseye vermez. Bu nedenle son günlerde bu yönde atılan kışkırtıcı adımları, aşağılık hakaretleri tekrar telin ediyoruz. Milletimizin bu sorumsuz kışkırtmalara karşı sağduyulu olmaları ve provokasyonlara gelmemeleri çok önemlidir. Tepkilerin ölçülü bir şekilde gösterilmesi zaruretinin altını çiziyorum. Bu arada Trabzon'da 16 yaşındaki bir çocuk tarafından bir din adamının öldürülmesinin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz. Öldürülen din adamının yakınlarına ve cemaatine de başsağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.

Hakkındaki yolsuzluk iddialarına da cevap veren Ergin, "Bizim amacımız Türkiye'nin daha iyi bir geleceğe sahip olması için çalışmaktır. Biz böylesine ayağı yere basmayan, sadece karalamaya yönelik iddiaları gündemimize almıyoruz. Delil olarak sunulan kağıtlar karalama müsvettelerinden başka bir şey değildir. Zaten iddia edilen dönemde yani 2004 yılı içerisinde Antakya Merkez Doğumevi Hastanesi'nde onarım tamirat işleri ile ilgili tek bir ihale bile yapılmamıştır. Hatay Valiliği de bunu doğrulamıştır. Bu belge diye ortaya konanlar ve her şeyini yitirmiş, izzetini onurunu sıkıntıya sokmuş bir bürokratımızın, onurlu insanları yaralayan bir ithamı var ortada. Bu onurlu arkadaşlarımızdan biri şu anda buradadır. Böylesine onurlu insanların onurları ile hiçbir onursuzun oynamaya hakkı yoktur. Bizim siyaset anlayışımız bu şekilde çamur güreşine uygun değildir. Biz hizmet için geldik ve hiçbir şekilde hiçbir yolsuzluk olayının içinde yer almadık ve almayacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler