HABER

AKP'li İzmir Eski Milletvekili İlhan İşbilen gözaltına alındı

AKP'li İzmir Eski Milletvekili, şimdilerde ise bağımsız aday olan İlhan İşbilen gözaltına alındı. Gözaltına alınan İşbilen, polisler eşliğinde sağlık kontrolünden geçirildi.

AKP'li İzmir Eski Milletvekili İlhan İşbilen gözaltına alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin sabah erken saatlerde düzenlediği operasyonda eski AK Parti Eski İzmir Milletvekili İlhan İşbilen'i gözaltına aldı. Gözaltına alınan İşbilen, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. İşbilen, gazetecilerin "Neden gözaltına alındınız?" sorusuna "Klasik sorular bunlar. Biraz başka soru sorun" yanıtını verdi. İşbilen, sağlık kontrolünün ardından Emniyet'e götürüldü.

AKP Eski İzmir Milletvekili İlhan İşbilen, Fethullah Gülen’e yönelik tutumunu eleştirdiği partisi AKP'den 07 Şubat 2014'te istifa etmişti. İşbilen, 7 Haziran seçimlerinde İzmir'de bağımsız milletvekili adayı olmuş ancak seçilememişti. İşbilen, seçimlerde 60 bin oy toplamıştı.

İLHAN İŞBİLEN KİMDİR?

İlhan İşbilen, 1 Nisan 1946'da Edirne Uzunköprü'de doğdu. Babasının adı Muharrem, annesinin adı Kadriye'dir. Sanayici, İş Adamı olan İlhan İşbilen İzmir İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi İşletme Bölümünü bitirdi. Kamu görevlisi olarak birçok kurumda çalışan İlhan İşbilen Manisa Maliye Muhasebe Yüksek Okulu Genel Sekreterliği, Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreter Vekilliği görevlerinde bulundu. Akyazılı Eğitim Vakfı, Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonunda Genel Müdür olarak görev yaptı. Asya Finans Ortaklığı ve Bankanın Murakıplığı ve Türkter Tersanesinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Ufuk Mayna Denizcilik Limited Şirketi ile Cezayir'de Türk Maritime Limited Şirketi ve Tersanesini kurdu.

İlhan İşbilen EVYAP Holding Yönetim Kurulu Üyesidir. Türk Maritime Yönetim Kurulu Başkanlığı, Oruç Reis Denizciler Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır. Orta düzeyde İngilizce bilen İlhan İşbilen, evlidir.

10 ilde eş zamanlı 'Paralel Yapı' operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 'Paralel Yapı' iddiasıyla yürüttüğü ana soruşturma kapsamında, Ankara merkezli 10 ilde operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 65 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi. Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunda görevli cumhuriyet savcısının talimatıyla, Ankara EmniyetMüdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde İstanbul, Ankara ve Şanlıurfa'nın da arasında bulunduğu 10 ilde operasyon düzenledi. Operasyonun, savcılığın 'tepe yönetim' olarak tanımladığı kişilere yönelik olduğu ve 65 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler