AKP'li vekiller kapatılma davasını değerlendirdi

BURSA (İHA) - AK Parti Osmangazi İlçe Danışma Meclisi toplantısında konuşan Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan, Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı değişim ve gelişim sürecinin bazı çevreleri rahatsız ettiğini, buna rağmen halka karşı yapılan hiçbir hareketin başarıya ulaşamadığını söyledi.

AK Parti Osmangazi İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi toplantısını Uludağ Kirazlı Otel'de gerçekleştirdi. Toplantıda söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan, kapatılma davasının, Türkiye'yi utandıran bir manzara olduğunu söyledi. Yaşanan gelişmenin Türkiye'nin dünyadaki imajı açısından iyi olmadığına dikkat çeken Ocaktan, "Ülke hassas bir dönemden geçiyor. Değişim sancıları her dönemde çetin ve zor olmuştur. Değişime direnmek kimseye bir şey kazandırmaz. Türkiye'de laikliğin ve cumhuriyetin asıl güvencesi AK Parti'dir. Dünyanın hiçbir yerinde halka karşı yapılan hareketler başarıya ulaşmamıştır. Türkiye'nin yıldızı parliyor. Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı değişim ve gelişim süreci bazı çevreleri rahatsız etti" dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ise her şeyin hukuk çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Yüzlerinin halka dönük olduğunu ifade eden Yalçın, "Türkiye istikrarı yakaladığı dönemlerde büyüdü. Türkiye'nin bu hızlı gelişimini içeride ve dışarıda içine sindiremeyenler var. Soğukkanlı olmalıyız. İktidar partisi olarak hiçbir eksiğimiz yok. Türkiye bundan sonraki süreçte daha da büyüyerek geleceğe yürüyecek" diye konuştu.

Yerel seçimlere hazırlık yapan teşkilat, dört yıllık hizmet dönemini değerlendirirken, gelecek dönemde izleyecekleri stratejiyi belirleyecek. Toplantıya Milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Ali Kul, Mehmet Tunçak, Sedat Kızılcıklı, Mehmet Emin Tutan, Mehmet Altan Karapaşaoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, Osmangazi İlçe Başkanı Tahsin Kara, Osmangazi Belediye Başkan Vekili Rıfat Bakan ve çok sayıda partili katıldı.