HABER

AKPM Başkanı, Gül ile bir araya geldi

AKPM Başkanı, Gül ile bir araya geldi

Ankara (AA)- Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Rene van der Linden, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile bir araya geldi.
TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış'ın da katıldığı görüşmede, basın mensuplarının kısa süre görüntü almasına izin verildi, açıklama yapılmadı.

Bu arada, AK Parti Antalya Milletvekili ve AKPM Göçler, Mülteciler ve Nüfus Komisyonu Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, AKPM Başkanı'nın Esenboğa Havalimanı'na
gelişi sırasında, van der Linden'i dün İstanbul Atatürk Havalimanı VIP salonunda korumalar dışında hiç kimsenin karşılamamasıyla ilgili kısa bir açıklama yaptı.
AKPM Başkanı'nın Türkiye'ye Hollanda'dan bir grup işadamıyla geldiğini belirten Çavuşoğlu, van der Linden'ın Türkiye ziyaretinin İstanbul kısmının resmi değil, özel bir ziyaret olduğuna dikkati çekti. Çavuşoğlu, protokolde herhangi bir eksikliğin olmadığını vurguladı.

Çavuşoğlu, van der Linden'in, Ankara temasları çerçevesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşmesinin öngörüldüğünü, ancak Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumu nedeniyle bu görüşmenin iptal olduğunu da kaydetti.

Öte yandan, AKPM Başkanı van der Linden, Dışişleri Bakanı Gül ile görüşmesinden önce, beraberinde Yakış ve Çavuşoğlu ile Armada Alışveriş Merkezi'ni gezdi.
Van der Linden, Yakış ve Çavuşoğlu, Armada'da kahve içtiler ve 30 bin parçadan oluşan dev "Atatürk puzzle"ının yapım çalışmalarını izlediler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön