Akrep burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, Akrep burcu okurları için 2018 yılının yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberini yazdı.

Akrep burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Akrepler, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunayda, tamamlanmış iş ve projelerin yürürlüğe konulması veya henüz hazır değilse üzerinde düşünülmesi vaktidir. Duruma her yönüyle bakılmalı, şartlar gözden geçirilmelidir. Çünkü bazen duygular baskın gelir. Farklı yöne kayarsınız. Oysaki bu Dolunayda sorumluluklar bir hayli ön planda. Önünüzü görmediğiniz işlere kalkışmayınız. Tecrübeniz olan konularda konuşunuz, bilmediklerinizi öğreniniz, gerçekten emin olduğunuz yoldan ayrılmayınız. Yüksek eğitim, yabancılarla ilişkiler, iş girişimlerinde bu Dolunay olumlu sonuçların göstergesidir. Size yeni kapılar açar ve yeni bir çevrede yaşamanız için olanak tanır. Hayatınıza giren kişi, farklı bir hayat görüşüne sahiptir. Bu size zor gelebilir. Hassas düşünebilirsiniz. Ailenizden, vatanınızdan uzakta yaşamak istemezsiniz. Ancak bu büyümeniz için gerekiyorsa, kişisel anlamda sizi geliştirecekse denemenizde yarar var. Tabii ki yakınlarınıza karşı sorumluluklar taşıyorsunuz. Fakat siz büyüyüp geliştiğinizde onların sizinle gurur duyduklarını göreceksiniz.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY

17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, iş veya özel nedenle yapılacak yolculukların, görüşmelerin işaretçisidir. Yakınlarımıza destek vermek, eğitimle ilgili konularda karar vermek, bir projeyi yürürlüğe koymak bu Yeniayda gündeminizde yer alabilir. Uzak bir yerde yaşıyorsanız, tanıdık bildik çevrenize geri dönmek isteyebilirsiniz. Bu Yeniay, bir ilişkinin başlamasına işaret olabilir. Ummadığınız bir zamanda bu karşılaşma gerçekleşebilir. Uzun zamandır devam eden ilişkinizde evlilik kararı verilebilir. Bu Yeniay, bir sürpriz gelişme sonucu başka bir yere taşınmaya, bir proje için hazırlanmaya, internet ve sosyal medyayı başarılı şekilde kullanmaya işarettir. Bir grup kurabilirsiniz veya bir gruba katılarak sesinizi duyurabilirsiniz.

ASLAN BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, sizi kariyer hayatınızla ilgili konulara yönlendiren, bu alanda değişimi gerçekleştiren, iş-ev arasındaki yaşamı dengeye oturtmanızı sağlayan kadersel bir işarettir. Bugünlerde bir ev değişikliği, aileyi ilgilendiren bir gelişme yaşanabilir. Sözgelimi uzun zamandır anne-babanızla yaşıyorsanız şimdi iş hayatının içinde yer alırsınız. Farklı bir nedenle çalışmıyor veya evde yaşamanızı sürdürüyorsanız, şimdi ister istemez iş hayatına yönelecek, becerilerinizi orada göstereceksiniz. Bir boşanma veya bir evlilik sizi tekrar kariyer merdivenlerini tırmanmaya, canla başla çalışmaya yöneltebilir. Belki siz ofis veya grup faaliyetlerinde bulunan, kendinize göre çabalayan kişiydiniz. Şimdi belli şartlar, düzen, disiplin içinde çalışmaya yönelebilirsiniz. Ailenize bakmak zorunda veya evinizi geçindirmek durumunda kalabilirsiniz. Bu durum sizi, iş aramaya, girişimde bulunmaya yöneltebilir. Bunlar olumsuz olarak görülmesin. Tutulmanın görünümleri, gelişim yolunuzun kendinize güvenmek ve kendinizi göstermekten geçtiğini söylüyor. Şartlardaki değişimler, sizi buna doğru yöneltiyor. Bunu görmezden gelemezsiniz.

ŞUBAT

KOVA BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Akrepler, 15 Şubat saat 23:52 Kova burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, bir yere taşınmak, değişimde bulunmak, yeni insanlarla tanışmak, bir iş kurmak yönünde size destek veriyor. Bunlar en başta size zor gelebilir. Alışmanız zaman alabilir. Ancak tutulmanın görünümleri yeniliklerin size iyi geleceğinin işaretçisidir. Özellikle aşk hayatınızdaki olumlu gelişmeler, anlaşmanın, empatide bulunmanın, sevgiyle yol almanın mümkün olacağını gösteriyor. Bu tutulma başka bir şehir veya ülkeye iş veya özel bir nedenle gitmenizi, yerleşmenizi sağlar. Bekar Akrepler için yeni bir aşkı müjdeler. Bir girişimin olumlu yönde sonuçlanmasına destek verir. Yaşça büyük kişilerin yanınızda olmasını sağlar. Başarılı iş ve gelişmelerin moral duygunuz üzerindeki iyileştirici gücünü yükseltir. Ofis çalışmaları, yeni denemeler, farklı projelere yönelmek önümüzdeki dönem bir hayli etkili olacağa benziyor.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Akrepler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, sizi aşkta romantik, hedef belirlemede seçici yapar. Hani bir yanınız yumuşacık ılımlı, diğer taraftan aşırı titiz hiçbir şeyi beğenmez bir hale getirebilir. Bir şeyler aşk uğruna gözden kaçırılmamalı. İdealler belirlenmeli, ona göre yol seçilmelidir. Bu Dolunay sizi destekliyor. Evet biraz önce söylediğim tarafları da var. Ancak ben yine de hem işlerinizi titiz yaparak hem de aşkın tadına vararak günü geçireceğiniz söyleyebilirim. Dolunayın görünümleri, gelen bir haber, gelişme veya meselenin iyi analiz edilmesinde önem taşıyor. Bu bir proje, planlama, daha önce adım atılmış bir iş olabilir. Her yönüyle gözden geçirilmelidir. Söylenen sözler, söyleyen kişiler, şartlar, para gibi hususların gerçekçi bir şekilde incelenmesi iyi olacaktır. Bugün böyledir, yarın başka olabilir. Tabii ki olumsuz düşünmeyiniz. Tedbir evladır diyerek bakınız. Borç vermek, bir dosta destek olmak, sizden beklenen bir yardımı yapmak gerekebilir. Bu sizin gücünüzü aşmamalıdır. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. İş hayatında hız ve aktivite yükseliyor. Zihin bir hayli işlek olacak. Ancak ani kararlar vermemek gerekiyor. Şimdiden bunu da göz önüne alalım.

BALIK BURCUNDA YENİAY

17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniayda, aşkı tenimizde ve gönlümüzde hissetmek isteyeceğiz. Duygularımız derin, sevildiğimizi bilmek, paylaşmak, anlaşılmak ve güvenmek arzumuz yoğun olacak. Hislerimiz bizi yanıltmayacak. İş ortamında veya günlük hayatta bazı kişilerle anlaşmakta zorluk yaşanabilir. Hayatın güzelliklerine daha fazla zaman ayırmak isterken, gereksiz işler, zorunluluklar canımızı sıkabilir. Sözgelimi iş ortamında bir değişim olabilir. Yeni gelen birisi, size rakip olmaya çalışır. Mevcut işinizde mücadele vermeniz, sabırla çalışmanız gerekebilir. Kaldı ki, bunu başarabilecek güçtesiniz. Mars-Oğlak geçişiyle örtüşen bu Yeniay, adım attığınız işlerde başarılı olmanızı sağlıyor. Kendinize güvenin ve işinize sarılın.

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, günlük yaşamda veya çalışma hayatında, düşündüğümüz girişimlerin, yeni projelerin, sağlığımızı ilgilendiren şikayetlerin düzenlenmesi isteğimizi işaret ediyor. Belki de sistem bizim işlerimize öncelik vermemizi, şartlara uymamızı, tüm gücümüzü ortaya koymamızı bekliyor. Ancak bizim fiziksel ve bedensel olarak kendimize dikkat etmemiz gerekebilir. Bizden birileri beklerken, biz onlardan talepte bulunabiliriz. Bizi düşünsünler, anlasınlar üstümüze gelmesinler isteriz. Bu olmadığında, kendi dünyamıza çekilir, cesaretsizleşir, olanı olduğu haliyle kabulleniriz. Şu sıralarda Merkür-Koç burcunda geriliyor. Doğal olarak değişiklik, yenilik ve girişimler beklemede duruyor. Bir adım atmak istesek de, bir şeyler bizi engelliyor, tekrar düşünmeye çağırıyor. Bunu olumsuz görmeyelim. Belki de bizim işimize gelecek, zaman kazanmış, tam olarak kafamızda oturtmuş olacağız. Ancak sağlığımızı ihmal etmeyelim. Kontrollerimizi mutlaka yaptıralım. Belimize, böbreklerimize, tansiyonumuza dikkat edelim. Çünkü bunlar bir şekilde tekrarlanır, bizi uyarır. Bu dolunayın yöneticisi Venüs, bugün Boğa burcunda seyrine başlayacak. Bu durum eş veya diğer insanların desteğini görmek, sağlam ve uzun vadeli bir ortaklık kurmak, evlenmek gibi durumu sağlayabilir. Gizli ilişkiler, gizli işlerden kaçınalım. Cinsel hayatımıza dikkat edelim. Maceracı düşünmeyelim.

NİSAN

KOÇ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Akrepler, 16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, sağlıklı yaşam için verilen kararları, iş hayatında yenilikleri, plan ve projelerin organize edilmesini sağlayıcıdır. Öncelikle fiziksel yönden size canlılık katacak egzersiz programına başlanabilir. Baş ağrısı, yüksek tansiyon veya stres nedeniyle yaşanan şikayetler için tedavi uygulanır. Zaten kendinize daha fazla dikkat edeceğiniz için, şifa da kendiliğinden gelecektir. Koç Yeniaylarının özünde sabırsızlık vardır. Ancak bu Yeniay böyle değil. Çünkü yönetici güç Mars-Oğlak burcunda ilerliyor ve sizin işlerinizi sabırlı bir şekilde yapmanızı, yürürlüğe koymanızı destekliyor. Sağlam taşımızı yerimizden oynatmayacağız. Attığımız adımın varacağı sonucu bilerek bir işi en doğru, en güvenilir şekilde halledeceğiz. Merkür geri hareketinin sona ermesi, daha önce başlanan işlerin veya sağlıkla ilgili tedavilerin veya yavaşladığı için sizi yoran her duruma işlerlik kazandıracak. Belki de daha önce kabul etmediğiniz bir proje tekrar önünüze gelebilir. Başlanan bir tedavi şimdi etkisini gösterebilir. Bu Yeniay ilişkide, sakinlik ve huzur arayışımızın işaretçisidir. Partnerinizle olan bağınızı karşılıklı olarak güçlendirebilir.

AKREP BURCUNDA DOLUNAY

30 Nisan saat 03:58 burcunuzda oluşacak Dolunay, ilişkinizle ilgili karar, iş hayatınızla ilgili meseleler, aşk hayatınız, finansal konular olmak üzere epeyce etkilidir. Jüpiter burcunuzda gerilediği için, Temmuz ayına kadar tabii ki dikkatli olacağız. Bunu baştan söyleyeyim. Şimdi gelelim bu Dolunaya. Evlilik gibi önemli bir kararın mutlaka iyi düşünülmesi gerekiyor. Sizin tutkularınız, arzularınız, ideallerinizle ilgili konularda ne yaptığınızı, nasıl bir tercihte bulunmanız gerektiğini tespit etmeniz lazım. Böylece ne yararlı, ne yararsız olur bilinçli şekilde düzenlersiniz. Evet şu aralar maddi-manevi garanti, güven, sadakat ve ortaklaşa bir hayatın kurulması önem taşıyor. Fakat siz hazır mısınız buna? Bu çok önemli. Oldubittiye getiremezsiniz. Partnerin işi, mali durumu, ortak hedeflerinizin düzgünlüğü ele alınmalıdır. Venüs-İkizler burcunda ilerliyor. Finansal açıdan iki yönlü düşünmek, hesabı bilmek lazım. Muhasebenizi iyi yapınız. Mars, bu Dolunayın yöneticisi olarak görev, sorumluluk, ciddiyet dolu işlerin, girişimlerin, yoğunluğun göstergesi. Demek ki sizler bu Dolunayda önce kendinizi bilmeyi, tanımayı, aynı şekilde partnerinizle bir hayatı sürdürüp sürdüremeyeceğinize karar vermelisiniz. Bu konularda en olumlu tarih Temmuz sonrasıdır. Onun için ne fazla kuruntulu ne acele etmemelisiniz.

MAYIS

BOĞA BURCUNDA YENİAY

Sevgili Akrepler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, ilişki konularını bir hayli vurgulayıcıdır. Sizin için mevcut beraberliğinizde sevgi, güven, saygı gibi olgular bir hayli önemli olacak. Bu Yeniay bir evlilik kararının göstergesi olabilir. Aile kurmak, ev sahibi olmak, başarılı olmak ve işlerin yolunda gittiğini görmek sizi mutlu edecektir. Bu Yeniayın bir başka olumlu yanı, cumartesi günü itibariyle Venüsün Yengeç burcunda seyrine başlaması. Doğaldır ki bu size insanlarla anlaşmakta, sizi destekleyen kişilerle tanışmakta, duygularınıza hitap eden kişiyle karşılaşmanızda şans verecektir. Hakikaten olumlu bir Yeniay bu. Başka bir çevreye taşınabilirsiniz ancak endişe etmeyiniz. Alışmanız kolay olur. Yıllar önce tanıdığınız birisi tekrar karşınıza çıkabilir. Ancak zaman geçmiştir, o zamanlar yaşananlar unutulmuştur. Fakat bu durum sizi maziye götürür ve heyecanlandırır.

YAY BURCUNDA DOLUNAY

29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda dikkatli olmak gerektiğini vurguluyor. Birilerinden destek bekleriz, ancak kendi başımızın çaresine bakmak zorunda kalabiliriz. Başkaları bizden talepte bulunur, tamam deriz, ancak sözümüzü tutamayız. Hızlıca karar veririz, fakat şimdi oturup hesabımıza bakma zamanıdır. İş ve kazanç birbiriyle örtüşür. Ne kadar çalışıyorsak o kadar karşılığını almak isteriz. Bir talepte bulunuruz, iki farklı seçenek önümüze konur. Hangisi daha iyi bir tercih diye bakarız. Vergi, miras, eş veya ortağımıza ait finansal meseleler gündemimizde yer alır. Ailenin ihtiyaçları, evimiz, yuvamızla ilgili düşünülen yenilikler için paraya ihtiyaç duyabiliriz. Bunları bütçemize göre ayarlamak gerekir. Yetersiz kalabilir, nasıl bir çıkış yolu bulacağımızı düşünürüz. Merkür-ikizler burcunda seyrine başlıyor. Böylece nereden ne kazanabiliriz, kimlerden ne bekliyoruz bunların biraz da cin fikirlilikle ele alacağız. Kendi çıkarımızı düşüneceğiz. Birileri kendini düşünüyorsa gözümüzü dört açacağız. Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bir yere taşınmak, evdeki değişiklik veya ailemizle ilgili düşündüğümüz bir şeyi, herkesin yararı dokunacak şekilde halletmek isteyeceğiz. Bu üzerimizde bir baskı oluşturabilir. Şu anda görünen o ki, para öyle pek hafife alınacak bir konu değil. Derinlikli ele almamız gerekiyor.

HAZİRAN

İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Sevgili Akrepler, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, beklediğimiz bir para, devam eden bir dava, miras veya hukukla alakalı meseleleri çözmek isteğimizin işaretçisidir. Bu konuda iletişimde bulunuruz, başkalarıyla bağlantıya geçeriz, haklarımızı araştırırız. Önemli proje ve planlarımızı gerçekleştirmek amaçlı yurtdışı bağlantılarda bulunuruz. Kredi çekimi, burs veya bir destek alarak işlerimizi yoluna koymaya çalışırız. Eşimiz veya birlikte olduğumuz kişinin ailesiyle ilgili işleri olabilir. Başka bir yere gidebilir, sizin desteğinize, anlayışınıza ihtiyaç duyabilir. Ancak ben bu Yeniayda kararlarınızı mantıklı şekilde gözden geçirmenizden yanayım. İlişkinizin niteliği çok önemli. Ortak karar verebilmek, güvenmek, birlikte hayatı kotarmaktan zevk almak lazım. Bu anlamda sorun varsa, tabii ki gerçekçi olmalıyız. İş-eğitim-yolculuk-girişim-çevre değişikliğiyle ilgili konuları çok yönlü ele almak gerekiyor. Bu sizi yanlış adım atmaktan koruyacaktır.

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, eğitimden iş hayatına kadar her alanda aradığımız güven ve garantinin kişisel gelişimimiz için önemini vurgularken, ne kadar doğru bir yoldayız, neler eksik ve nelere önem vermek gerekiyor. Bunları bize hatırlatacak. Şu sıralarda Satürn geriliyor. Bu Dolunayın yöneticisi olarak bizi hizaya çekiyor. Özellikle yakın çevremizle bağımızı, büyüklerimizle iletişimi, insanlarla paylaşımı, işimizi, eğitim hayatımızı ve girişimleri ciddiyetle ele almamız gerekiyor. Eylül ayına kadar durum bu. Sonrasında ilerlemek ve hakikaten sağlam bir karar vermek, çalışmamızın karşılığını görmek mümkün olacak. Belki şimdi dışarıda güven arıyoruz veya gelişim için farklı şehir, ülke beklentisi içindeyiz. Bunlarla ilgili evrak, belge, düzenleme, hazırlık, alışma, temel atma gibi konuların göz ardı edilmeden bilinçli şekilde ele alınması gerekiyor. Yakınlarımız bize destek verecektir. Bu Dolunay aslında neyi istediğimizin, ne gibi eksiklerimiz olduğunun ve adım attığımız işlerin derlenip toparlanması adına gayet olumludur. Sadece fazladan ciddiyet ve duyarlılık yaşatıyor. Bunu biliyorsak, doğal karşılamalıyız. Mars-Kova burcunda Eylül ortasına kadar geriliyor. Bizim de evimiz, ailemiz, yerleşim yerimizle alakalı düşündüğümüz yenilikleri daha dikkatli ele almamız gerekiyor. Zaten bir şeyler değişiyor bunu hissediyoruz. Evden ayrılmak, yeni bir yere taşınmak, özel bir iş kurmak, aile olmak gibi. Onlar da zamanla yerine oturacak, merak etmeyiniz.

TEMMUZ

YENGEÇ BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Akrepler, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, önümüzdeki bir yıllık süreçte size, yeni bir çevrede yaşamak, iş sahibi olmak, kendinizi kabul ettirmek yönünde kuvvet kazandırıyor. Yaşam şeklinize ve yaşınıza göre, bir proje hazırlamak, ailelere rehberlik etmek, yüksek lisans yapmak, üniversiteye başlamak, tez hazırlamak, uluslar arası projede yer almak gibi olumlu gelişmeler yaşatır. Kendinizi yepyeni bir hayata hazırlarsınız. Felsefeniz, fikirleriniz ve duruşunuzla saygınlık kazanırsınız. Tecrübe edinirsiniz, bildiğiniz bir alanda söz sahibi olursunuz. Yurtdışında ve başka bir şehirde, çevrede yaşayan biriyle tanışırsınız. Evlenirsiniz, ev kurarsınız. Vatanınız, toprağınız, bayrağınızı gibi milli duygulara daha fazla önem verirsiniz. İnsanlara rehberlik edersiniz. Bu Tutulmada dikkat edilecek nokta, bugünlerde iş ve ilişkinizle ilgili değişimleri akıllıca gözden geçirmenizdir. Hiçbir işinizi oldubittiye getirmeyin. Tutulma size yepyeni fırsatlar kazandırana kadar aceleci olmayın.

KOVA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

27 Temmuz saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, aile hayatımız, yuvamız, bir yere taşınmamız, bir başka şehre yerleşmemiz ve tabii ki iş hayatımızla ilgili konularda verilecek veya verilmesi mümkün kararların tekrar gözden geçirilmesi yönünde önem taşıyor. Daha önce düşünülmüş ve her açıdan ele alınmış planlarımızı hayata geçirebiliriz. Fakat yepyeni olan her şey gerçekçi şekilde ele alınmalı. Bu saydığımız konularda bugünlerde yolunu ve hedefini tam belirleyememiş kişiler de olabilir. Bunun nedeni, Mars geri hareketinin iki ayrı burçtaki etkisidir. Bir yandan çevresel faktörler, eğitim veya iş durumumuz, alıştığımız düzen bizi düşündürüyor olabilir. Diğer taraftan biraz önce bahsettiğim ailevi durum ve şartların gözden geçirilmesi gerekiyor. Kolay değil tabii ki. Ancak olumsuz düşünmeyelim. Bazen öyle gelişmeler yaşanır ki, her şey kendiliğinden rayına oturur. Eylül ayına kadar vaktiniz var. Bu değişiklikler veya mevcut durumla ilgili her şey yeni bir yön kazanabilir. Birden bire kesip atmak, kafamızın doğrusuna gitmek isteriz. Fakat bu ne derece doğru olur? Bir bakmakta yarar var. İş-ev arasındaki dengenin yeniden kurulması, işlerlik kazanması için, bu Tutulmadaki belirsizlikleri doğal sayınız. Uranüs şu aralar boğa burcunda ileri-geri harekette. Bu durum ilişki, evlilik, boşanma gibi konuları da gündeminize getiriyor. Bundan sonra daha akılcı, maddi-manevi anlamda garantiyi önemseyeceksiniz. Dünyanın bin türlü hali var diyerek kararlarınızı vereceksiniz. Evinizle ilgili değişim, ofis açmak, aileden ayrılmak gibi meseleler de Eylül ayına doğru kesinleşmiş olur veya siz daha önce başlanan işleri düzenlemiş olursunuz.

AĞUSTOS

ASLAN BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Akrepler, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, başarılı bir iş hayatı ve kariyerde yükselmek isteğinizi işaret ettiği gibi, bu konuda son derece tutkulu olduğunuzu gösteriyor. Siz ne olursa olsun isteklerinizi elde etmekten yanasınız. Baskıya gelemediğiniz gibi, özgürce karar vererek yaşamınızı sürdürmekten yanasınız. Haklısınız tabii ki, ancak ay sonuna kadar etkili Merkür ve Mars gezegenlerinin geri hareketi aileniz-yuvanız-çevreniz-eğitim veya iş hayatınız-yenilikler ve güvence konusunda geçmiş tecrübeler ışığında bugüne bakmamızı sağlıyor. Bir mola gibi. Durup, eski bir fotoğrafa tekrar bakmaya benziyor. Ayrıntılarda daha önce görmediğimiz veya umursamadığımız bir çok noktayı fark ediyoruz. Bunlar doğru tespitlerde bulunarak ay sonu itibariyle olumlu yönde ilerlememizi ve karar vermemizi sağlayacak. Benim tavsiyem hedeflerinizi, sosyal ilişkilerinizi, amacınızı, finansal meseleleri, yatırımlarınızı, çıkarlarınızı göz ardı etmeden akıllıca hareket etmenizdir. Aceleci veya egonuza yenilerek kararlar almayınız .

BALIK BURCUNDA DOLUNAY

26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, istek ve arzularımızı özellikle aşkta gerçekçi bir şekilde ele almamızı sağlayacak. Görünen gerçekler de buna yardımcı olacak. Daha seçici olmanın, belki de bugüne dek farkına varmadığımız ilişki tercihlerimizin değişimi anlamına gelecek. Bugüne dek bir çok tecrübe yaşadık, birçok kez aşık olduk, yanıldık veya doğru sandık yaşadık. Ancak şimdi, karşımıza çıkan partnerlerin işi zor. Çünkü seçiciyiz, öyle kolay kolay ipi kimsenin eline vermekten yana değiliz. İlişkimize bakacağız bugün. Belki yalnızız, o zaman neyi tercih ediyoruz, neleri istemiyoruz bunları tespit edeceğiz. Uymayan, bizi yoran veya zorlayan hiç kimseye tavizimiz yok. Olmamalı da. Ancak eğer bizim bir yanlışımız varsa, o zaman da kendimize şöyle gerçekçi bakacağız. Bu Dolunay, uzun süredir devam eden sağlıklı bir ilişkinin evliliğe dönüşmesini, tam tersine sorunlu beraberliğin bitirilmesi şeklinde bir sonuç yaşatabilir. Gizli ilişkisi olanlar sizler için son derece önemli bir Dolunay bu. Aklınızı başınıza alma vakti. Eğer bu durum sizi üzüyorsa, böyle bir kabuk içinde gizleniyorsa, lütfen geleceğinizi düşünün. Bu Dolunay, ileriye yönelik bir proje teklifi, daha önce başlanmış bir işin bitirilmesi, titizlikle analizini yaptığımız bir konuda karar verilmesi şeklinde olumlu işaretler taşıyor. Büyüklerinizden destek görmenizde de yardımcı oluyor.

EYLÜL

BAŞAK BURCUNDA YENİAY

Sevgili Akrepler 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay, yöneticisi Merkür ile öylesine güçlü bir enerji yayıyor ki, hakikaten bir çok işin olumlu yönde ilerlediğini, sonuca bağlanacağını söyleyebiliriz. Hedef olarak belirlenen ne varsa ona doğru nokta atışı yapıyoruz. Akrepler için, plan-projeleri hayata geçirmek, beklenen ilgiyi görmek, inceden inceye her işin özüne inerek detaylarını keşfetmek doğaldır ki, başarılı kararların da işaretçisi olacak. Venüsün burcunuzdaki ilerleyişiyle şahlanıyorsunuz. Sahip olmak, sizin kılmak, tadına varmak için bu Yeniay gözlerinizin içine içine bakıyor, gülümsüyor. Topluluk içinde, adım atılan işlerde, aşkta yalan ve dolan yerine hak edeni sevmede sizi destekleyen bu Yeniay sayesinde gereksizler ayıklanıyor, gerekli olanlar hayatınıza dahil oluyor. 16 ve 21 Eylül tarihlerinde iş girişim, görüşme ve toplantılarda ikna gücünüz gayet yerinde olacak. 23 Eylül sonrası biraz ilişkimizi gözden geçireceğiz. Bitirilmesi gereken işlere yöneleceğiz. Biraz da kendi içimize çekilip, duruma bakacağız. İdeallerinize sahip çıkarak, kendinizden emin, yaptığınız işe gönlünüzü koyarak niyetlenirseniz, bu Yeniay aradığınız ne varsa sizi ona ulaştıracaktır.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, duygularınızı ve içinizde birikenleri yazıya söze dökerek rahatlamanın önemini vurguluyor. Bazen dış dünyanın kuralları veya en yakınımızda bulunan insanların tuhaflıkları bizi geriye çeker ve düşündürür. Böyle durumlarda insan alttan almakta zorlanır. Bir yandan adil düşünür, kibar davranır, şartlara göre hareket eder. Diğer taraftan bir anda sinirlenip, tepki gösterir. Tabii ki sakin olmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değildir. Kimi de, stresini çalışarak, tüm işlerini yoluna koymaya gayret ederek atmaya çalışır. Fakat bunun ayarı önemlidir. Çünkü beden ve zihin yorulabilir. Spor yapmak sözgelimi iyi bir stres atıcıdır. Dikkatli ve çok fazla yormayan aktiviteler iyi olacaktır. Bugün biraz baş ağrısı, tansiyon, ateş gibi sağlık şikayetlerimiz olabilir. Çok hızlı davrandığımız için, ufak tefek sakarlıklar yaşanabilir. Kendimize fazla yüklenmeyelim. Dolunayın görünümleri, biraz yoğunluğun sorumluluğun, bazı işleri düzenleme mecburiyetinin, ailevi konuların etkin olacağını gösteriyor. Aslında enerjimizi doğru yönlendirirsek, hepsinin altından kalkabiliriz. Bir kısım Akrepler bu Dolunayda sağlık kontrollerini yaptırabilir veya daha önce başlayan tedaviye devam edilebilir. Güzellikle ilgili operasyon düşünüyorsanız bugün yerine 9 Ekim Terazi yeni ayına kadar bir daha düşününüz. Bununla ilgili bir doktora danışabilirsiniz. İş görüşmeniz bir daha tekrarlanabilir. Bir yakınınız size ihtiyaç duyabilir. Sağlıkla ilgili evrak veya belgeler bu Dolunayda sizden istenebilir.

EKİM

TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Akrepler, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir aylık süreçte, gizli ilişkiler, ilişkide yaşanan problemler, sizi rahatsız eden durumlar, fiziksel ve ruhsal anlamda şikayetler, sanatsal çalışmalar, yarım kalan işlerle ilgili her şeye yeniden bakmak demektir. Venüs iki ayrı burçta geriliyor. Sizin burcunuzdaki gerileme, kişisel değer yargılarınızı test ediyor. Belki gizli bir ilişkiniz var ve bunun bilinmesini istemiyorsunuz. O zaman bu Yeniayda bu beraberliği artı ve eksileriyle ele alın. Size ne gibi yararı var, ne gibi zarar yaşatır. Duygularınızdan emin misiniz yoksa yanlış bir karar mı veriyorsunuz. Yeniayın burcunuzdaki Venüs geri hareketiyle örtüşmesi, bu dönemde bazı gelişmelerin sizi rahatsız etmesine, koşulların değişmesine veya sizin duygularınızdan emin olmamanıza sebep olabilir. Ben bu süreci birçok şeyin farkına varmanız, geçmişi şöyle bir düşünüp, yeniden ele almanız açısından olumlu görüyorum. Henüz bir şeyler yerine oturmuş değil. Yarım kalan işlerin, soru işaretli ilişkilerin, sağlıksız gidişatın mutlaka analiz edilmesi gerekiyor. Bugünlerde yapacağınız bu analizler, ölçüp tartmalar, 16 Kasım ve 2 Aralık tarihlerinde oldukça işinize yarayacaktır. İşte o zaman duygularınızdan, planlarınızdan, kararlarınızdan emin olacaksınız. Şimdi şapkamızı önümüze koyup bakma vaktimizdir.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

24 Ekim saat 19:45 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, sağlıklı bir ilişki nasıl olmalı sorusuna cevap aramamızı sağladığı gibi, paylaşmanın hayatımızdaki önemini de vurguluyor. Bizim aradığımız nedir, başkasının bizden beklentisi nedir? Keseri sadece kendimize göre yontan biri miyiz? Yoksa dönüp dolaşıp böylelerine mi denk geliyoruz? Bunlara bakmak gerekiyor. Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi, kendinize ve ilişkinize, hayatı ele alış biçiminize ışık tutuyor. Bu ışık aslında üstü kapatılan, görmezden gelinenleri bize gösteriyor. Kişisel ihtiyaçlarımız kadar, başkalarının beklentileri de önemli olacak. Evlilik, boşanma, iş ortaklığı kiminle nasıl bir bağımız varsa, bunun paylaşıma dönük kısmı ne kadar verimli ve sağlıklıdır, gözden geçireceğiz. Venüsün burcunuzdaki geri hareketi, aslında paylaşıma dönük bir durum değildir. Kendi payınıza düşeni önemseme halidir. Belki de sorunlar bu yüzden çıkmaktadır. Aranızdaki bağ güçlü değilse, uzun zamandır sorunlar varsa, bunları Aralık ayına kadar ele alacağız. Takıntılı, aşırı tutkulu, ya hep ya hiç tarzında yaşanan beraberliğin, ne size ne de karşı tarafa faydası yok. Bu Dolunayda önemli olan, geçmişin muhasebesi ve geleceğin analizidir. Bu Dolunay iş hayatı, sorumluluk, iletişim, çevrenin de ilişkideki önemini vurgular. Bunlarda sorun varsa, ilişkide aşk ve tutku ne kadar kalıcı olabilir?

KASIM

AKREP BURCUNDA YENİAY

Sevgili Akrepler, 7 Kasım saat 19:02 burcunuzda doğacak Yeniay sizin hırslı, tutkulu, azimli ve kararlı şekilde hayatınızı yönlendirme arzunuzu yükseltiyor. Ne olursa olsun, sahip olmak, güce kavuşmak, insanları etkilemek kuvvetiniz bu Yeniayda bir hayli etkili olacak. Tabii ki sizlere tavsiyede bulunacağım noktalar da var. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda ilerleyecek. Bu durumda aşk hayatınızla ilgili konularda duygusal iniş ve çıkışlar görülebilir. Karşınıza çıkan kişiye aşırı bağlanabilir veya mevcut ilişkinizde sorunlar varsa, bunları kendinize göre ele alabilirsiniz. Hassasiyet bir hayli yüksek. Bazen de çok zor bir ilişkiyi sürdürmekte inat edebilirsiniz. Gerçekçi olmamız gerekiyor. Bir başka husus, Venüs ve Merkürün geri hareketleri. Bunlar da çok önemlidir. Gizli konular, henüz halledilmemiş meseleler, daha önce verilmiş ancak sizi memnun etmeyen kararlar, gelişmeler gündeme gelir. Bir ilişki, iş ortaklığı veya sizi üzen konuların mutlaka gerçekçi bir bakış açısıyla ele alınması şarttır. Yanılmamak için bu önemlidir. Yeniayın etki süresinde, Merkür-Yay burcunda gerileyecek. Harcamaların abartılı olmaması, bütçe şartlarına göre ayarlanması çok önemlidir. Bu tavsiyelerimi göz önüne alırsınız, bu Yeniayda verilen kararlar sizi memnun edici olacaktır.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, düşüncelerimizin başkalarından farklı oluşu ve bunun yarattığı anlaşmazlıların su yüzüne çıkmasına neden olabilir. Merkür gerilediği için, konuşmak yerine tartışmak, iyice anlamak yerine aceleci kararlar vermek yanlış olur. Bu parasal konularda da aynı şekilde dikkat edilmesi gereken noktadır. Sözgelimi kredi kartımızın limit aşımına uğraması, borçlarımızı ödemekte zorlanma, kredi başvurumuzun sonucunun gecikmesi ve reddedilmesi bizi zor durumda bırakabilir. Bu sadece bize ait değil, bir başkası nedenli de yaşanabilir. Alacağımız tahsil edemediğimiz için, biz zorlanırız. Bir çıkış yolu bulmaya çalışırız. Evdeki hesap dışarıya uymaz. Merkürün gerileme dönemine denk gelen bu Dolunay ileri-geri hareketleriyle Ocak ayına kadar etkili olacak. Bunu göz önüne alarak hareket edelim. Kiminle ne iş yapıyorsak iyi araştıralım. Miras, vergi, borçlar, başkalarıyla ilişkimizde aklımızı başımıza toplayalım. Alacaklı olduğumuz kişiler varsa gününde ödemeleri için uyaralım. Bir ilişkide her şey paraya endeksli düşünülmemeli. Açıklık, dürüstlük, paylaşım olgusunda adalet, vicdan gözetelim. Başkasının da buna önem vermesini sağlayalım. Param, pulum var derler, bir bakmışsınız hiçbir şeyi yok. İlişkilerde söylenenden ziyade, gerçekleri merkez alalım. Kazanç-kayıp bileşkesini her işimizde önemseyelim. Artı ve eksi yanlarıyla duruma bakalım. Muhasebemizi düzgün yapalım. Biz paraya, ilişkiye, iletişime, paylaşmaya ne kadar önem veriyoruz. Tercihlerimizi hangi kriterlere göre yapıyoruz. Söz önemlidir ama günümüz dünyasında maalesef çoğu zaman tutulmuyor. Söz ile değil belge ile tescil edelim. Alış-satış ve yatırım konularında şu an yeni bir adım atmak yerine, birkaç ay boyunca piyasayı izleyelim. Konusunda deneyimli kişilerden akıl alalım.

ARALIK

YAY BURCUNDA YENİAY

Sevgili Akrepler, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, finansal durumu iyileştirmek ve mevcut sıkışıklığı gidermek adına destekleyicidir. Burada sizin de kendinizle yüzleşmeniz şart. Nelere para harcıyor, elinize geçeni nasıl değerlendiriyor ve yarınlarınızı düşünerek dikkatli oluyor musunuz? Görünen o ki, bu konuda sizde de biraz suç var. Gelin o zaman bu Yeniayda bütçemizi iyileştirecek kararlar verelim. Sözgelimi ek kazanç elde etmek amaçlı işlere yönelelim. Yetenekli olduğumuz bir alanda sosyal medyayı kullanarak, farklı ortamlara girerek, insanlarla temasta bulunarak kendinizi tanıtın. Sözgelimi edebiyat, tiyatro, spor, yazarlık, ses ve nefes eğitimi vermek veya bunu öğrenmek, koçluk, danışmanlık, kişisel bakım, fotoğraf, video çekimi ve sanat dalları size gelir getirici işler olabilir. Bir tavsiyem de, kimsenin yardımı olmadan başarmanızdır. Arkanızda bir destekçi veya seni buraya ben getirdim diyecek ve üzerinizde hakimiyet kuracak kişilere değil, kendinize güvenin. Başarılı olursunuz. Önyargılı insanlara karşı dikkatli olun. Kendi aşım kaygısız başım cümlesini rehber edinin.

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, mevcut şartlara göre yaşamanın zorlaştığını, bir arayışın söz konusu olduğunu işaret ediyor. Bu finansal açıdan rahatlamak, güvence elde etmek amaçlı da olabilir. Eğitim, iş veya ilişki nedeniyle de bir değişikliğin göstergesi de olabilir. Burada önemli olan, sorumluluk almak, buna açık olmak, kendimizi geliştirmektir. İşlemeyen, bir şey kazandırmayan, başkalarına ihtiyaç duymanıza neden olan şartlardan kurtulmak, kendinizi geliştirmek önemli. Biliyorum bu size biraz zor geliyor ancak duygusal düşünmemek lazım. Mars-Balık burcunda ilerliyor. Bu avantaja dönüştürebilecek bir enerji. Kişinin ideallerini belirlemesi halinde, kendine inanarak hedefine yönelmesini, başarmasını, yeteneklerini göstermesini, önemli bir projede yer almasını sağlayıcıdır. Güvenin kendinize. Yaratıcı düşünün. Öğrenmeyi, ufkunuzu genişletmeyi, yaşama farklı bir pencereden bakmayı deneyin. Bu size artılar kazandırır. Öğrendiklerinizi bir iş alanında değerlendirmenizi sağlar. Trendleri takip edin. Görünen o ki, bu Dolunayda önemli bir pozisyonda sizi görebileceğiz. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. İnsan istesin yeter ki. Tek bir tavsiyem var. Finansal açıdan riskli alışveriş, ilişki ve girişimlerden kaçınmanızdır. Siz güvencenizi bu yorumda sözünü ettiğim noktalara dikkat ederek, kimseye eğilip bükülmeden elde edebilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler