Akrep dizisi

Akrep dizisi

Yapım şirketi 1441 Productions olan Akrep, dram türünde bir televizyon dizisidir. Yönetmenliğini Gökçen Usta’nın yaptığı dizinin senaryosu işse Erkan Birgören’in kaleminden çıkma. Başrollerinde Demet Akbağ ile Evrim Alasya’nın yer aldığı dizide diğer oyuncular şu şekilde: Yusuf Çim, Beril Pozam, Aslı Melisa Uzun, Demet Gül, Müge Su Şahin, Taha Baran Özbek, Esila Umut, Bestemsu Özdemir, Ahsen Türkyılmaz, Çağdaş Onur Öztürk, Feyyaz Gümüş.

Akrep dizisinin konusu ise şu şekildedir:

Perihan Emgen (Demet Akbağ); kızı, torunları ve çok sevmese de kızı için katlandığı damadı ile yıllar içinde kelimenin tam anlamıyla tırnakları ile kazıyarak kurduğu rahat, konforlu ve iktidarlı bir hayat sürmektedir. Bir gece karakoldan gelen telefon ile hepsinin hayatı sonsuza dek değişecektir. Kızı Berna'nın cesedi bulunmuştur. Demir parmaklıklar ardında, karşısında gencecik bir avukata Perihan'ın hayatını neden alt üst ettiğini anlatan Ferda Kendirci (Evrim Alasya) ise tırnakları ile kazıyarak bir mahalle kuaförü sahibi olmuştur ama Perihan'ın sahip olduklarının peşindedir.

Karakoldan gelen telefon ile Emgenlerin evine ve hayatına bomba gibi düşen Ferda, Perihan'ın kızı, damadının ise sevgilisidir! Henüz bir yaşında iken terkettiği kızı şimdi ailesini darmaduman eden kişi olarak karşısındadır! Ferda'yı hapishaneden kurtarmak için dinleyen Ayşem'in de Ferda'nın ve kızı Merve (Müge Su Şahin)'nin hayatına bir bomba gibi düşmesi an meselesidir. Emgen Ailesi'nin torunları Duru (Aslı Melisa Uzun), Şahin (Taha Baran Özbek) ve Ece (Ahsen Türkyılmaz); Perihan ve Ferda'nın savaşının ortasında kalacaktır. Bu savaş, Ferda'nın komşusu İpek (Esila Umut) ve Aras'ın (Yusuf Çim) hayatını da tamamen değiştirecek, gençlerin hepsini aşkın ve nefretin ortasında bir dünyanın gelgitleri arasına sürükleyecektir.

Akrep dizisi Haberleri