Aksaray Belediyesi toplumsal engelleri aşıyor

Aksaray Belediyesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Somuncu Baba Külliyesinde bulunan bir bölümü, engelli vatandaşlar için Engelli Koordinasyon Merkezi haline getirdi.Aksaray Belediyesi şehirde yaşayan engelli vatandaşların yaşamlarını engelsiz hale getirmek, toplumsal, sosyal ve kültürel yaşamda da engellilerin yer almasını sağlamak amacıyla yaptığı bir dizi sosyal belediyecilik anlamında Engelli Koordinasyon Merkezini hizmete açıyor.

Aksaray Belediyesi toplumsal engelleri aşıyor

Aksaray Belediyesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Somuncu Baba Külliyesinde bulunan bir bölümü, engelli vatandaşlar için Engelli Koordinasyon Merkezi haline getirdi.
Aksaray Belediyesi şehirde yaşayan engelli vatandaşların yaşamlarını engelsiz hale getirmek, toplumsal, sosyal ve kültürel yaşamda da engellilerin yer almasını sağlamak amacıyla yaptığı bir dizi sosyal belediyecilik anlamında Engelli Koordinasyon Merkezini hizmete açıyor. Engelli ve engelsiz bireyler arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla hizmete girmeye hazırlanan engelli koordinasyon merkezi haftanın 6 günü açık olacak. Sohbet edecekleri nezih bir alan, kitap okuyacakları bölüm, eğitim, seminer ve toplantılar için kullanmaları amacıyla projeksiyon sistemi, engelli vatandaşların birlikte çay kahve içerek, hoş vakit geçirecek. Kendilerinin yararlanabileceği Engelli vatandaşlara özel servis aracı, Aksaray Belediyesi tarafından tahsis edilecek. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, engelli vatandaşların topluma kazandırılması için sosyal belediyecilik anlamında elimizden geleni yapacağız diyerek, engelli vatandaşların her zaman yanında olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Aksaray Belediyesi toplumsal engelleri aşıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler