HABER

Aksaray'da vahşet! Annesini ve ağabeyini öldürüp intihar etti!

Aksaray'da yaşanan korkunç olayda, inşaat işçisi Murat Kaplan (24), evin önünde tartıştığı annesi Hatice Kaplan (60) ve ağabeyi Selahattin Kaplan'ı (34) tüfekle başlarına ateş ederek öldürdü. Murat Kaplan, daha sonra köy mezarlığına gidip tüfekle başına ateş ederek intihar etti. Silah seslerini duyan köylüler ise olay yerine gittiklerinde cansız bedenlerle karşılaştı. Olayın ayrıntıları da ortaya çıktı.

Olay, saat 19.00 sıralarında Aksaray merkeze bağlı Borucu köyünde meydana geldi. Daha önce İstanbul'da inşaatlarda işçi olarak çalışan Murat Kaplan, evlerinin önünde yaşanan tartışmanın ardından ağabeyi Selahattin Kaplan ve annesi Hatice Kaplan'a tüfekle ateş edip öldürdü.

KÖYLÜLER CANSIZ BEDENLERLE KARŞILAŞTI

Silah sesini duyan köylüler, eve geldiklerinde anne ve oğlunu kanlar içinde buldu. Ardından jandarma ve sağlık görevlilerine haber verildi. Anne ve oğlu ihbar üzerine eve gelen sağlık görevlilerinin tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Jandarma, köylüler saldırgan Murat Kaplan'ın köy mezarlığı yönüne gittiği söyledi. Mezarlığa giden jandarma, başına aynı tüfekle ateş edip intihar eden Murat Kaplan'ın cansız bedeniyle karşılaştı.

annesi-ve-agabeyi-oldurup-mezarlikta-intihar-etti-_5215_dhaphoto6

Olayın ardından köye gelen İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber, Kaplan ailesinin yakınlarını sakinleştirmeye çalıştı.

annesi-ve-agabeyi-oldurup-mezarlikta-intihar-etti-_5215_dhaphoto5

KORKUNÇ OLAYIN AYRINTILARI ORTAYA ÇIKTI

Evli ve 2 çocuk babası Selahattin Kaplan'ın, annesi Hatice Kaplan ile gündüz Aksaray kent merkezine alışveriş yapmaya gittikleri ve akşam eve geri döndüklerinde ise belirlenemeyen nedenle tartışma çıktığı öğrenildi.

annesi-ve-agabeyi-oldurup-mezarlikta-intihar-etti-_5215_dhaphoto2
Murat Kaplan'ın da annesi ve ağabeyinin başlarına tüfekle ateş ederek öldürdüğü saptandı. Selahattin Kaplan eşi ve çocuklarının ise olay sırasında kendi evlerinde olduğu öğrenildi.

annesi-ve-agabeyi-oldurup-mezarlikta-intihar-etti-2-_4776_dhaphoto1

"KİMSEYE ZARARI YOKTU"

Kaplan ailesinin komşusu Kerim Kurnaz, ''Murat, İstanbul'da inşaatlarda çalışıyordu. Köyde de kimseye zararı yoktu. Kendi halinde biriydi. Cinayet işleyecek bir adam değildi. Neden ağabeyi ve annesini öldürüp, intihar etti bizde bilmiyoruz." dedi. (DHA)

annesi-ve-agabeyi-oldurup-mezarlikta-intihar-etti-_5215_dhaphoto3

Keşfet


En Çok Aranan Haberler