HABER

Akşener'den sert sözler: Ayıptır ya ayıptır, bununla övünüyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa'da vatandaşlarla bir araya geldi. "Çiftçilik, tarım bitti. Dışarıdan ithal ederek, savaş olan Ukrayna’dan çiçek yağı ithal ediliyor. Ayıptır ya ayıptır. Bununla övünüyorlar" diyen Akşener, "Çok az kaldı, o seçim gelecek ve o seçim sandığından Allah’ın izni, sizin iradeniz ve milletimizin teveccühü ile birinci parti olarak çıkacağız" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Bursa'da vatandaşlarla buluştu. Çiftçilik ve tarımın bittiğini ifade eden Akşener, "Dışarıdan ithal ederek, savaş olan Ukrayna’dan çiçek yağı ithal ediliyor. Ayıptır ya ayıptır. Bununla övünüyorlar" dedi. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (AKKM) Fuar Alanı’nda düzenlenen iftar programında da konuşan Akşener, "Çok az kaldı, o seçim gelecek ve o seçim sandığından Allah’ın izni, sizin iradeniz ve milletimizin teveccühü ile birinci parti olarak çıkacağız" diye konuştu.

iyi-parti-lideri-aksener-secmen-cantada-keklik-olmamali_5836_dhaphoto1

"BU GEZİYE ÇIKMA NEDENİM..."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa’nın İnegöl ve Yenişehir ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulunup, istek ve şikayetleri dinledi. Akşener’e ziyaretlerde partisinin TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İl Başkanı Selçuk Türkoğlu ve ilçe başkanları eşlik etti. İlk olarak İnegöl ilçesinde esnafla buluşan Akşener, Atatürk Bulvarı üzerinde toplanan kalabalığa seslendi. Akşener, “Tam 20 Ocak 2020’den beri ben şehir şehir, esnaf esnaf, ilçe ilçe geziyorum. Bu geziye çıkma nedenim, Türkiye’de çok uzun yıllardır şuculuk, buculuk üzerinden siyasetçiler birbirimizi kutuplaştırarak, birbirimize düşman edilerek, komşuyu komşunun karşısına dikerek, çok kolay oy alıyorlar. Halbuki dertlere getirilen çözüm üzerinden rekabet etsek, siz kazanırsınız” dedi.

iyi-parti-lideri-aksener-secmen-cantada-keklik-olmamali_5836_dhaphoto6

"AYIPTIR YA AYIPTIR, BUNUNLA ÖVÜNÜYORLAR"

Sokağın ve esnafın nabzını tutmak için 2 yıldır gitmedik yer bırakmadığını söyleyen Akşener, “Herkes İnegöl’e gelip, burada aranızda bir kamyon polis olmadan sizle görüşecek. Siz bizi tartacaksınız. Hangimiz uygunsa, hangimiz size daha doğru çareler üretmişsek onu destekleyeceksiniz. Yapmaya çalıştığım şey, seçmenin velinimet olmasıdır. Çantada keklik olmaktan, cepte keklik olmaktan çıkmasıdır. Bunun için besicinin derdini bileceksin, çözüm üreteceksin. İşsiz gencin, torpil bulamayan gencin derdini bileceksin, çözüm üreteceksin. Esnafın derdini bileceksin. Siftahsız dükkan kapatmanın ne manaya geldiğini bileceksin, çözüm üreteceksin. Elektrik paralarından şikayet eden esnafın, ev kadının ve besicinin, çiftçinin derdini bileceksin, çözüm üreteceksin. Çiftçilik, tarım bitti. Dışarıdan ithal ederek, savaş olan Ukrayna’dan çiçek yağı ithal ediliyor. Ayıptır ya ayıptır. Bununla övünüyorlar. Devlet olmanın özelliği, görevi, aç açıkta insan bırakmamaktır. İstiklal savaşının olduğu yıllarda yanmış yıkılmış bir ülkede aç ve açıkta insan bırakmamak için çaba gösterenlerin bugünkü evlatlarıysak, bugünkü torunlarıysak elbette o görevi yerine getirmeliyiz.” dedi.

"ÇOK AZ KALDI"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İnegöl ve Yenişehir ziyaretlerinin ardından geldiği kent merkezinde, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (AKKM) Fuar Alanı’nda düzenlenen iftar programına katıldı. Parti teşkilatı ve vatandaşlarla birlikte iftar yapan Akşener, 'Başbakan Akşener' sloganları eşliğinde çıktığı kürsüde yaptığı konuşmada, "Sizlerin dirayeti ve cesaretiyle bugün buradaysak, sizler bu salonu şereflendirdiyseniz, inanıyorum ki bütün gıcıklıklara rağmen 13’üncü Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak. Bizimle ilgili yanlış yapanlar yanıldı. Çok az kaldı, o seçim gelecek ve o seçim sandığından Allah’ın izni, sizin iradeniz ve milletimizin teveccühü ile birinci parti olarak çıkacağız. Sandıkları kapatacağız ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan arkadaşımız, 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak" dedi.

iyi-parti-lideri-aksener-secmen-cantada-keklik-olmamali-2-_9782_dhaphoto1

Kaynak: DHA

Keşfet


En Çok Aranan Haberler