Meral Akşener ikinci turda Muharrem İnce'ye destek verecek mi? Canlı yayında açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Bitlis'in Tatvan ilçesinde Star TV canlı yayınına katıldı. Akşener, 'İnce'nin ikinci tura kalması durumunda destek verecek misiniz?' sorusuna, "Ben en başından hem şahsi olarak, hem parti lideri olarak açıkladım destek vereceğimi. Seçmenlerimden oy isteyeceğim, çalışacağım" şeklinde cevap verdi.

Meral Akşener ikinci turda Muharrem İnce'ye destek verecek mi? Canlı yayında açıkladı

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar başlıklar şu şekilde;

“Sayın Gül’ün adaylığına karşı çıkmadım. Kendisi Saadet Partisi’nin adayı olabilirdi. Ama Millet İttifakı’nı oluşturan hatta bana verilen bilgiye göre HDP’nin de Gül’ün aday olması yönünde bir isteği vardı. Ben tek adayı kabul etmedim. Çatı aday ben bile olsam kabul etmem dedim. Birbirine benzemeyen pek çok insan bana çemkiriyor. İstanbul’da bir grup yetmez ama evetçiler, ikinci cumhuriyetçiler bunu istedi.”

DEMİRTAŞ’IN ADAYLIĞI KONUSU

“Ben Selehattin Demirtaş’ın adaylığı için şöyle dedim; YSK adayılığını onayladı. Temiz kağıdı aldı. Aday olması devlet kurumları tarafından onaylanan bir şahsın hapishanede kalması Türkiye’deki demokrasinin dışarıdan nasıl görülmesine neden olur? Benim dediğim bu. Beni neredeyse PKK'lı ilan edeceklerdi.

Ben sadece ilkeler üzerinden konuştum. Bunun üzerine beni AKP'liler PKK'lı yaptı, bir kısmı FETÖ'cü yaptı, Pervin Buldan faili meçhulcu yaptı. Bunun sebebi Sayın Erdoğan'ın ikinci turda karşısında beni görmek istememesi.”

AKŞENER İKİNCİ TURDA İNCE’YE DESTEK VERECEK Mİ?

“Ben en başından hem şahsi olarak, hem parti lideri olarak açıkladım destek vereceğimi. Seçmenlerimden oy isteyeceğim, çalışacağım. Ekmeleddin Bey'e bile çok çalıştık. Yardımcılık işine parti divanında tartışmamız lazım. Çok bir şey de belli değil, meclisten daha çıkmadı.

Bizim aldığım oylar MHP ve AKP seçmeninde geliyor. Bu insanlar CHP seçmenine oy verir mi? Bilemiyorum.”

“ANKET FİRMALARI TARAFINDAN BİLE SÖYLENİYOR”

“Milliyetçi kesimi çok iyi tanıyorum, 28 Şubat Dönemi'nde muhafazakarların yanında yer aldım. Onların vicdanında varım, çok iyi biliyorum. Dolayısıyla ikinci turda kesinlikle kazanacağım, manipülasyon yapan anket firmaları tarafından bile söyleniyor.”

“HDP BARAJI GEÇEBİLİR”

“Ben HDP'nin barajı geçebileceğini düşünüyorum. Herhangi bir ittifak içinde yer alsalardı, belki oylarını konsolide edemeyebilirlerdi.

Erdoğan'ın A,B,C planlarının olması, seçimin zaten ikinci tura kalacağını kabul ettiği anlamına geliyor. Ayrıca Millet İttifak'ının da üstün geleceğini düşünüyor. Gideceğini bildiği için, erken seçim tehdidini yaptığını düşünüyorum.”

Okuyucu Yorumları 11 yorum
haklı kadın hepsi doğru Bye Bye Recep
Bu ülkenin senin gibi değerli siyasetçileri ihtiyacı var
Yürü be topuklu efem...
Gene bazı hocalar bayanlar eşofman giyemez.Türemelerini istemiyorsanız.Özgürlük için korkusuz türkiye Muharrem İNCE
peki ince destekleyecek mi? hiç bu soru inceye sorulmuyor ve ince hiç bunu konuşmuyor? sayın akşenere 3 kez bu soruldu... fitneye dikkat edelim partizanlıktanda uzak duralarım bu son şansımız. kimse işine nefsini katmasın.
Nasil sorulmadi?Bal gibi de soruldu ve M.Ince "otobuse biner kariş karış gezerin İYİ PARTİ icin"dedi.
Danıştay gibi bir kuruma AKP iktidarı döneminde atanan eski TÜRGEV mensubu Aysel Demirel isimli yargıç, türban üzerinden Muharrem İnce’yi hedef alan ideolojik mesaj yayınladı. Ve heyhat iktidar çevrelerinden yine tık yok! Peki bir asker veya yargıç, Tayyip Erdoğan ya da Binali Yıldırım aleyhine bir alkış yapsa veya mesaj yayınlansa, o isimler bugün görevde kalabilir miydi..? Dahası, yandaş medya onları günlerce linç etmez miydi?
Dörtlü ittifakın bu kavramları kuvvetli ifadelerle vurgulaması elbette olumludur. İYİ Parti ve Saadet Partisi’ni CHP ile ittifak yaptı diye veya CHP’yi bu partilerle ittifak yaptı diye suçlamak kutuplaşmayı körüklemek olur. İki ittifak grubu arasındaki mücadele hukuk, ekonomi ve dış politikanın somut konuları üzerinde cereyan etmelidir.Ayrıca Temel Karamollaoğlu'nun söylediği gibi "Bugüne kadar FETÖ'yle kim yattı kalktı herkes biliyor. Bunu kimsenin üstünün örtmesi mümkün değil."Tabii ki Muharrem İnce'nin, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı ilan edilmesi sırasında parti rozetini çıkarması da takdire
Üniversitede hocamız iken chp ye küfrederdi
ittikaf olmuş sordu soruya bak elbet olacagız kim geçerse oyum onun meral hanım yada ince yada karamanlıoğlu
Bu iş TAMAM, Muharrem İNCE
Diğer Haberler