HABER

"Ben aşılandım" videosuna art arda tepkiler! Kılıçdaroğlu: Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkiye'yi dünyaya tanıtmak için kurduğu 'GoTurkey' adlı hesabından bir video paylaşıldı. Videoda, turizm sektöründe çalışanların yüzlerinde "Ben aşılandım" yazılı maskeler olduğu görüldü. Video daha sonra yayından kaldırıldı. Videoya tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda" ifadelerini kullandı.

"Ben aşılandım" videosuna art arda tepkiler! Kılıçdaroğlu: Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, "Go Türkiye" isimli seyahat rehberi platformunun yabancı turistler için hazırladığı tanıtım sosyal medyadan yayınladıktan iki saat sonra silindi.

"Go Türkiye" hesabından paylaşılan videoda turizm sektöründe çalışanların yüzlerinde “Keyfini çıkarın; aşılandım” yazılı maskeler olduğu görüldü. Paylaşımda ise, “Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel! Biz buna turizm için çifte güvenlik diyoruz” ifadeleri yer aldı.

KILIÇDAROĞLU: BAYRAMI DA MİLLETİMİZE ZEHİR ETMEYİ BAŞARDINIZ

Videoya tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u etiketleyerek "Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu" ifadelerini kullandı.

kilicdaroglu

AKŞENER: YAZIKLAR OLSUN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Pandemide sadece çile ve zorluk çektirdiğiniz bu aziz millete, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

ÖZTRAK: BU NASIL REZİLLİKTİR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "“Turistin göreceği herkesi aşılayacağız” diyerek milletle alay etmeniz yetmedi; şimdi “aşılandım” maskeleriyle milleti etiketlemeye mi sıra geldi. Bu nasıl bir rezilliktir?" ifadelerini kullandı.
oztrak

BABACAN: ALGI YÖNETİMİ İÇİN YİNE TWEET SİLDİLER

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kendi vatandaşını bu kadar değersiz gören bir iktidarı hak etmiyoruz.
Bu milleti aşısız bıraktılar. Turizm sektörü de dahil tüm ülkeyi batırdılar. Algı yönetimi için yine tweet sildiler ama video her yerde dolaşımda. Vatandaşını aşağılayarak, kandırarak ülke yönetilmez." dedi.

babacan-tweet


Geri Dön