HABER

Alaattin Çakıcı’ya rapor krizi büyüyor!

Suç örgütü lideri Alattin Çakıcı’ya verilen ‘Yine de her şeyi Allah bilir’ cümlesinin yer aldığı raporun altında imzası bulunan başhekim ve il sağlık müdürü de görevden alındı. Art arda görevden almaların MHP'de rahatsızlık yarattığı iddia edildi.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı’nın ardından Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya “süresiz sağlık kurulu raporu” verilmesinin ardından raporu veren başhekim ve il sağlık müdürü de görevden alındı. MHP'nin ise “görevden almalarla” ilgili yetkililerden “gerekçe” beklediği öğrenildi. MHP kanadında, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin “Çakıcı ülkü ve ülke sevdalısıdır” sözleri anımsatılarak, “Çakıcı’ya sahip çıkacakları” yorumlarının yapıldığı belirtildi.

GEREKÇE İSTİYORLAR

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre, Bahçeli, Kırıkkale Cumhuriyet Savcısı’nın görevden alınmasının ardından Çakıcı’ya sahip çıkarak, “kendisinin Çakıcı’yı ziyaretinin ardından yapılan görevden almaya” tepki göstermişti. Çakıcı ile ilgili “Sayın Çakıcı’yı ziyaret etmemiz elbette bazı tartışmalara yol açmıştır. Bunu anlayış ve saygıyla karşılıyorum. Ancak bir ülküdaşımızdan vazgeçmemizi de hiç kimse beklememelidir” görüşlerini de paylaşan Bahçeli, “Sayın Başsavcı’nın görevden alınmasının arkasında yatan asıl gerçek ve gerekçenin bizim ziyaretimizle ilgisi olmadığına inanmak istediğimi özellikle belirtmek istiyorum. Bu durumun vuzuha ermesi, tavzih ve telafi edilmesi arzum ve beklentimdir” diyerek de görevden almayla ilgili bir açıklama beklediğini de açıkça belirtmişti. Ancak Bahçeli’nin bu açıklamasının ardından Çakıcı ile ilgili içinde “Yine de Allah bilir” cümlesinin yer aldığı ve tıp alanında örgütlü sivil toplum kuruluşlarının “bilimsellikten uzak rapor” olarak değerlendirdikleri raporda imzası bulunan başhekim ve il sağlık müdürün de görevden alındı. Art arda gelen görevden almalar da MHP kanadında “rahatsızlık” uyandırdı. MHP’de, “Bahçeli’nin Çakıcı’nın ziyaretinden sonra gelişen görevden almalarla” ilgili “gerekçe” istendiği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
açık açık mafya örgütüne destekte bulunuyorlar onca insanı öldürmüş evinden işinden etmiş adamları savunan parti kalkıp ben milletim diyor. ona buna terör diyor hain diyor kendi kıçınıza gülün
Bahçeli sen kendini ne zannediyorsun kanunların üstünde mi sanıyorsun. Zaten şaibeli bir%11 oyun var...
türkiyede herkes biliyorki alattin çakıcı tayyip istediği için değil kendisi istediği için orada putin tehdit etti çakıcıyı tanıyanlar onun laf olsun diye konuşmayacağını iyi bilir rus mafyası hamas mossad gibi yerlerde adamı olduğunu dünyadanım en güçlü adamlarından biri olduğunu bilir
Geri Dön