HABER

Alanya'da yabancılar mezarlığı doldu

ANTALYA (İHA) - Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bulunan Yabancılar Mezarlığı'nın dolmak üzere olduğu bildirildi.

İlçeye yerleşen yabancıların az bir kısmı vasiyet olarak Alanya'ya gömülmek isterken, ölen yabancıların akrabaları ise ülkelerinde cenaze masraflarının pahalı olmasından dolayı cenazeleri Alanya'ya getirerek defnediyor.

Alanya'ya yerleşen yabancıların yaşlı kesimden oluştuğunu ifade eden Hürriyetçi Türk Alman Dostluk Derneği (Hür-Türk) Başkanı Fahri Yiğit, bazı yabancıların öldükten sonra Alanya'ya gömülmek için derneğe vasiyet bıraktığını kaydetti.

Alanya Belediyesi tarafından tahsis edilen Dinek mevkisindeki 100 mezar kapasiteli Hıristiyan mezarlığının dolmak üzere olduğunu söyleyen Yiğit, belediyenin acil olarak yeni mezar yeri tahsis etmesi gerektiğini vurguladı.

Mevcut mezarlıkta şu an 80 yabancının mezarının bulunduğunu anlatan Yiğit, bunların çoğunluğunu Almanlar başta olmak üzere İngiliz, İtalyan, Rus, Hollandalı ve İsviçreliler'in oluşturduğunu kaydetti. Mezarlığın kapasitesinin dolmak üzere olduğunu tekrarlayan Yiğit, "Birçok yabancı, buraya gömülmek için adeta birbiriyle yarışıyor. Ölen insanların yakınları da bu karardan mutlu olduklarını her zaman dile getiriyorlar" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön