HABER

Alanya'yı karıştıran tecavüz

Geçtiğimiz sene polis kılığındaki kişilerin kaçırdığı kadın çok konuşulmuştu. Benzer bir vaka Alanya'da yaşandı.

Alanya'yı karıştıran tecavüz

Bu haber polise kimlik sorulmasının ve polisin de bu isteğe cevap vermesinin ne kadar gerekli olduğunun altını bir kez daha çizdi.

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde dün akşam kendilerini sivil polis olarak tanıtan 3 kişi tarafından zorla kaçırılarak tecavüze uğradığını iddia eden laboratuvar teknisyeni 26 yaşındaki A.S. polise başvurdu.

Alanya'nın en işlek caddesi olan Keykubat Caddesi üzerinde yürüyüş yapan laboratuvar teknisyeni A.S., otomobille yanına yaklaşarak kendilerini sivil polis olarak tanıtan 3 kişi tarafından zorla bir otomobile bindirildiğini ve dağlık bir alana götürüldükten sonra tecavüze uğradığını iddia etti.

DÖVÜP TECAVÜZ ETTİLER

A.S.'nin ifadesinde, “Beni araçtan indirerek önce dövdüler, ardından tecavüz ettiler. Bağırınca koli bandı ile ağzımı kapatarak etkisiz hale getirdiler. Daha sonra 2 cep telefonumu ve cüzdanımdaki 110 lirayı alarak beni dağ başında bırakıp gittiler. Olaydan sonra 20 dakika yürüdüm. Ardından ana caddede bir araç durdurarak yardım istedim ve karakola geldim” dediği belirtildi.

TECAVÜZCÜLER YAKALANMAYA ÇALIŞILIYOR

İfadesinde kendisini ‘metroseksüel’ olarak nitelendirdiği öğrenilen A.S., Alanya Adli Tıp Kurumu ve Alanya Devlet Hastanesi'nde muayene edildikten sonra Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'na ifade vermek için Alanya Adliyesi'ne getirildi.

En son özel bir hastanede çalıştığı ve 2 aydır işsiz olduğu belirtilen A.S.'ye tecavüz ettiği iddia edilen kişileri yakalamak için çalışmalar sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön