HABER

Albayrak: "G.Saray maçı dönüm noktası"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Galatasaray maçının kendileri için bir dönüm maçı olmasını istediklerini söyledi. Trabzon'a gelen Albayrak, bordo-mavili takımın antrenmanı izleyerek, teknik direktör Ersun Yanal ile kısa bir süre görüştü. Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Albayrak, "Trabzonspor bu tip maçlara daha ciddi hazırlanıyor. Yeni bir hoca ve yeni bir takımımız var. Oyuncular da oldukça istekli. Galatasaray maçı inşallah bizim için bir dönüm maçı olur" dedi.

Seyircisiz oynama cezalarının sona erdiğini ve Galatasaray maçına taraftarlarını beklediklerini ifade eden Albayrak, "Bu maçın bizim için bir önemli noktası daha var. Türkiye'de terör olaylarından dolayı ilk yarıdaki maç hasılatlarımızı şehit ailelerine vereceğizi söylemiştik. Bizim için stada gelen taraftarların şehit ailelerine katkısı olacak. Şehitler için bu maçı oynayacağız. Taraftarlarımızı da bu maça bekliyoruz" diye konuştu.

"KARARIMI VERMEDİM"
Albayrak, gelecek ay yapılacak olağan genel kurul öncesi başkanlığa adaylığı konusunda kesin bir karar vermediğini belirterek, "Ailemin vereceği karar önemli. Ondan sonra kararımı vereceğim. 2 yıldır Trabzonspor'u yönetiyor ve izliyoruz. Sonuçta bizim de belirlediğimiz bazı noktalar var. Onları da değerlendirip karar vereceğiz" dedi.

Kongre süreçlerinde yaşanan duruma üzüldüğünü ifade eden Albayrak, şunları söyledi: "Bazı insanların uzlaşma ve tek aday olması yönündeki düşünceleri çok güzel ama 2 yıldır kulüpte başkanlık yapıyorum. Bu insanların hiçbiri kulübe gelerek, kulübün başkanına, yönetimdeki arkadaşlara eksileri artıları söyleyip bir şey sunmadılar. Maalesef kongre günleri ortaya çıkıyorlar. Kimisi nam şöhret peşinde, kimisi siyaset, kimisi ticaret yapacak. Şahsen Trabzonspor Kulübü Başkanı olarak bu duruma üzülüyorum."

Aday olması halinde yönetim kurulu listesinde bir yenilenme olacağını kaydeden Albayrak, "Ama şu anda onunla ilgilenecek, söylenecek çok şey yok. Ne zaman adaylığımızı açıklarız, o zaman kiminle devam edip etmeyeceğimizi bildiririz. Tabii ki yıprananlar, yorulanlar oldu. Bir değişiklik yapmak zorundasınız. 'Devam edip de değişiklik yapmayacağız' dersek doğru olmaz" diye konuştu.

Camianın tek veya iki aday noktasında birleşmesi gerektiğini ifade eden Albayrak, şahsi kanaatinin 3-4 aday çıkacağına tek aday etrafında toparlanılması olduğunu söyledi.

Albayrak, "Başka bir aday etrafında birleşir misiniz" sorusuna, "Trabzonspor'da birlik beraberlik bugüne kadar hiç olmadı. Olmasını isteriz. Öyle bir şey olursa Trabzonspor'a faydalı olacak insanlar etrafında birleşiriz. Önemli olan Trabzonspor'dur" dedi.

STAT KONUSU
Albayrak, Akyazı'daki stat projesi konusunda çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "Ben yapılmayacağına inanmasam bu çalışmaları şu ana kadar yapmazdık. Bu projenin yapılması noktasında bazı kişiler, bırakın gayreti, engellemeye çalışıyorlar. Hiçbir güç engelleyemez. Bu proje gerçekleşecek" dedi.

Albayrak, 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nin Trabzon'da yapılacak olmasının kent için bir avantaj olduğunu vurgulayarak, bu projeyi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüklerini kaydetti.

Geri Dön