Alemdaroğlu adliyeye sevk edildi

Ergenekon soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan Kemal Alemdaroğlu, Serhan Bolluk, İbrahim Benli ve Adnan Akfırat adliyeye sevk edildi.

İşçi Partisi (İP) Genel Merkezi ve İstanbul İl Merkezi ile Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Ulusal Kanal'ın ana binasına yapılan baskının ardından İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kemal Alemdaroğlu, sanayici İbrahim Benli ve gazeteci Adnan Akfırat'ın da aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alınmıştı.

Serhan Bolluk, Kemal Alemdaroğlu, sanayici İbrahim Benli ve gazeteci Adnan Akfırat, emniyetteki sorgularının ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Adliyeye getirilen şahısların araç içinde gazetecilere el salladığı görüldü. Şahıslar, savcı ve hakimlerin giriş yaptığı kapıdan adliye binasına alındı.

İlhan Selçuk serbest bırakıldı
Ergenekon soruşturması kapsamında geçtiğimiz gün gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı İlhan Selçuk, Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulandıktan sonra saat 01.30 sıralarında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Doğu Perinçek'in sorgusu sürüyor
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in sorgusunun devam ettiği belirtildi. Perinçek'in bu akşam adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.