ALES geç başvuru günü ertelendi! ALES geç başvuru ne zaman?

Sınav tarihi ertelenen 2020’nin ilk ALES sınavının başvuru dönemini kaçıranlara son fırsat olacak geç başvuru günü de ertelendi. Peki ALES geç başvurusu ne zaman?

ALES geç başvuru günü ertelendi! ALES geç başvuru ne zaman?

2020 ALES/1 sınavı 16 Ağustos'a ertelendi ve beraberinde geç başvuru günü de ertelendi. ÖSYM sınavların normal başvuru dönemini kaçıranlara ileri bir tarihte bir veya iki gün vererek geç başvuru hakkı sağlıyor. Peki ertelenen ALES için geç başvuru günü ne zaman?

ALES GEÇ BAŞVURU GÜNÜ NE ZAMAN?

ALES girmeyi planlayanlar 1 Temmuz Çarşamba gece 23.59’a kadar ÖSYM’ye ALES başvuruları yapılabilecek. Ancak geç başvurunun normal başvurudan bazı farkları var. Peki Peki ALES geç başvurusu nasıl yapılır? Sınav ücreti ne kadar ve nasıl yatırılır? İşte detaylar...

ALES GEÇ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

ALES’e başvuru iki türlü yapılmaktadır. ÖSYM’nin bünyesinde geçerli bir fotoğrafı bulunanlar AİS (https://ais.osym.gov.tr/) üzerinden başvuru yapabilecekler. Bulunmayanlar ise bir ÖSYM başvuru merkezi aracılığıyla ile başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler. Geçerli fotoğrafın kriteri ise son 50ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraf olmasıdır.

ALES BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

ALES GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Adaylardan geç başvuru olduğu için sınav ücreti olarak 195 TL alınmnaktadır. Ayrıca normal başvurudan farklı olarak sınav ücreti bankalara yatırılamıyor. Sınav ücretinin ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmesi gerekiyor. Geç başvuru yapan adayların sınav ücretini saat 23.59’da yatırmaları şarttır yoksa başvuruları kabul edilmez.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler