Alev Alatlı'dan çok tartışılacak sözler: Erdoğan'ı eleştiren aydınlar ergen ve atarlıdır

Kapadokya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Alev Alatlı, "En mutsuz zamanımdayım türü yaklaşımları yakıştırmıyorum. Geline oyna demişler, yerim dar demiş. Bugünkü Türkiye’den mutsuz olan ve Erdoğan’ı eleştiren aydınlar atarlı ve ergendir. Durup dururken atar yapıyorsunuz" dedi.

Kapadokya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Alev Alatlı Habertürk'te Açık ve Net programında Kübra Par'ın sorularını yanıtladı.

ABD-TÜRKİYE ARASINDA YAŞANAN KRİZ

Alatlı, "Her şey gibi sonu vardır. Sonuçlarından ders alınırsa bir şeyleri götürür. Hayır olacak tarafı yoktur. ABD'ye bağımlı olmak tuhaf bir anlatım. Kendi ayakları üzerinde duran bir ülke olmaya çalışmak lazım. Amerika Amerika olalı böyle başkan görmedi. Trump nükleer denizaltındaki delirmiş kaptan gibi" dedi.

“Sistemler binicilerine göre kişnerler." diyen Alatlı, "İnsan faktörüdür olayı götüren" ifadesini kullandı.

"Dünyada bir Erdoğanofobi olduğunu düşünmüyorum, Erdoğan değil de başka bir lider olsaydı yine aynı şeyler olurdu" diyen Alatlı, "Seçimin koşulları aynı olacaktı, hedef Türkiye. Kim bu oyu alabilirdi ki. Bu söylem ile alınabilecek bir oydu. Onu aldı" ifadesini kullandı.

Alatlı, "Erdoğan’a oy veren yüzde 52’nin saklı korkuları, arzuları ve niyetleri var. Korkusu ekonomik. İtilip kakılma korkusu var. İsmet İnönü devrinde köylünün Ankara'ya girmesi yasaktı. Böyle bir yerden geldiğinizi düşünün.Bir taraftan gurur var." dedi.

“BUGÜNKÜ TÜRKİYE’DEN MUTSUZ OLAN VE ERDOĞAN’I ELEŞTİREN AYDINLAR ATARLI VE ERGEN”

Yazar Alev Alatlı, Türkiye’deki aydınlar konusuyla ilgili olarak, “Ergen buluyorum. En mutsuz zamanımdayım türü yaklaşımları yakıştırmıyorum. Geline oyna demişler, yerim dar demiş. Ergen ve atarlı bir tavır olarak görüyorum. Durup dururken atar yapıyorsunuz” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 59 yorum
yazık okumuş cahil
moruğun ölüm tarihi geçmiş hala yalakalik yapıyor
cahil mi.
@ayhanyesilbag ÜLKENİN İÇİNE EDİP BIRAKMIŞLAR,YOK ŞÖYLE YOK BÖYLE.SABUN KÖPÜĞÜ EKONOMİSİYLE GÖZÜNÜZE PERDE İNMİŞ.16 YILDA BU ÜLKEDE HERKES KUTUPLAŞTI VE AYRIŞTI.BUNUN YÜZÜNDEN BİRDE DARBE YAŞADIK.16 YILDA 2.000.000.000.000 TRİLYON DOLAR PARA HARCAMIŞ ORTADA ELLE TUTULUR BİRŞEY YOK.ÜSTÜNEDE 426.000.000.000 DOLAR DIŞ BORÇ.BUNU NERESİ BAŞARI.ŞİMDİ HÜLOĞLAR ATLAR,HASTANELER,AVRASYA,KÖPRÜLER,YENİ HAVALİMANI 49 YILLIĞINA ÖZEL SEKTÖRÜN,YANİ KAYMAĞI YANDAŞIN ZARARI DEVLETİNÜLKE DEVALÜASYON YAŞADI İFLASA SÜRÜKLENİYOR.YOK ŞÖYLE YOK BÖYLE.
@ayhanyesilbag Doğrular nasıl da batıyor sizin gibilere
Helal olsun çok güzel özetlemişsin.
Sen de bunamış gibisin valla.)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler