Alev Alatlı'dan Sarıgül ile ilgili şok sözler

Son çıkardığı kitabı Beyaz Türkler Küstüler ile ses getiren düşünür-yazar Alev Alatlı Veyis Ateş'in hazırlayıp sunduğu Habere Bakış'a konuk oldu.

Alev Alatlı'dan Sarıgül ile ilgili şok sözler

Kitapta öne çıkan başlıkları ve gündemle ilgili düşüncelerini paylaşan Alev Alatlı, Anayasa'dan Türklük maddesinin kaldırılmasını "kul hakkını çiğnemek" olarak nitelendirdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü de sert ifadelerle eleştiren Alatlı "Beni nasıl görmek istiyorsanız ben oyum tipolojisi" ifadelerini kullandı.

"SİYASET HİÇ BU KADAR KALİTESİZLEŞMEMİŞTİ"

Kitapta Mustafa Sarıgül'e hayli yükleniyorsunuz. Neden?

Bu yeni bir şey değil zaten, Viva La Muerte'den beri dikkatimi çeken bir tipolojidir. Beni nasıl görmek istiyorsanız oyum tipolojisi. Ve çok korkutucu bir tipoloji. Siyak ve sibakı ortadan kaldırdığınızda böyle bir tip ortaya çıkar. Hangi boyayı uygun görürse onu sürünür. 1989'da ilk dikkatimi çekmişti. O günden beri takip ederim. Bu tipoloji benim canımı çok yakıyor. Bu tavır kimseye yaramaz. Hangi noktada nereye döneceğine karar veremezsiniz. Siyaset hiçbir zaman bu boyutlarda kalitesizleşmemişti.

TÜRKLÜK BİR ÜST KİMLİKTİR, KALDIRIRSANIZ BU İŞ PARÇALANIR

Anayasa'dan Türklüğün kaldırılması kul hakkıdır. Ben Rumeliliyim. Türk olduğum için konuşmuyorum. Türklük bir üst kimliktir. Üst kimliği kaldırırsanız bu iş parçalanır. Bu ülkenin ve Osmanlı'nın ve Selçuklu'nun kurucusu... Kurucu hakkı vardır. Bu yüzden kul hakkıdır diyorum. Ben bir Müslümanım ben biliyorum ki Baybars'ı, Kılıçarslan'ı olmasaydı Mekke, Medine' de kalmazdı. En azından bu hakka saygı için o isim orada kalmalı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 78 yorum
BU ÜLKEDE BİRTEK KÜRTLER YAŞAMIYOR.HERGÜN KÜRT MÜRT LAFLARI VE HABERLERİ.BIKTIK ULAN BU KÜRT MÜET HİKAYELERİNDEN.BIKTIK ULAN...
BAŞBAKANIN HER TARAFTAN ''TÜRK'' İBARESİNİ KALDIRMAYA ÇALIŞTIĞI APAÇIK ORTAYA ÇIKMIŞTIR; ÇÜNKÜ SN BAŞBAKAN DAHA ÖNCEKİ KONUŞMALARINDA 'ŞAHSEN BEN GÜRCÜYÜM, EŞİMDE G.DOĞULU VE ARAP' DEMİŞTİ. İŞTE TAM DA BU YÜZDEN TÜRKLERLE UĞRAŞIYOR, TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AYAKLAR ALTINA ALIYOR,BENİM MİLLETİMDE KENDİSİNE HAKARET EDENE GİDİP OY VERİYOR!
başbakanımız az bile söylemiş , Bende her türlü milliyetçiliği ayağımın altına alıp çiğniyorum.
mertehe sen ancak sakız çiğnersin o ayağı kırarız biz..
sende amma cahilsin be kardeşim. yazık beynin yıkanmış her denilen şeye inanıyorsun. 10 yıldır Türkiyenin ne kadar ilerilediğini göremeyeyecek kadar kör ve dan galaksın.
Ben de her türlü faşizan din anlayışını ayaklarımın altına alıyorum. Türkler İslamiyetten çektiği kadar hiçbirşeyden çekmedi.
kdenizli sarıgül kim.fırsatçının hizipçinın teki alev hanıma sonsuz tşk milletin duygularına tercüman oldular
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler