Alex niye üzgün?

Beşiktaş maçının ardından Lig TV mikrofonlarına konuşan Alex De Souza, takımına katkı sağladığı zaman çok mutlu olduğunu belirterek, Beşiktaş taraftarlarınca kendisine atılan yabancı maddeler için, "İnönü'den üzgün ayrılıyorum" dedi.

Alex'in maç sonrasında yaptığı açıklamalar şöyle:
"Takımıma katkı sağladığım zaman kendimi çok iyi hissediyorum. Bugün beni bir nokta çok üzdü. Taraftar maçtan önce bizlere çok güzel anlar yaşatıyordu. Ancak ilerleyen dakikalarda bir anda taraftarların tavrı değişti. Bizlere bozuk para ve çakmak gibi zarar verecek maddeler attılar; bu yüzden buradan üzgün ayrılıyorum. Benim asıl olarak burada değinmek istediğim nokta böyle yabancı madde atanlara takımlarına hiç bir katkı sağlamıyor olmalarıdır. Bana ilk gelen su sişesi nefesimi kesti İkinci olarak atılan madde de az kalsın gözüme geliyordu."

Alex, Maraton programının yrumcusu Erman Toroğlu'nun "Gol sevincini bir tepki olarak mı? taraftarınla çok çoşkulu yaşadın" sorusuna da, "Hayır, bu tepki değildi. Biz baştan sona kadar oyunda üstündük. Rakibimiz üzerimize sadece uzun toplarla geldi. Maç 1-1 olduktan sonra hakettiğimiz 3 puanı kaybedeceğimizi düşünmüştüm. Ancak daha sonra attığım golle büyük bir sevinç yaşadım ve bunu da gidip taraftarımızla paylaşmak istedim." dedi.

Alex yerden kalkamadı Fenerbahçeli futbolcu Alex, 36. dakikada köşe vuruşu kullanmaya gittiği sırada tribünlerden karnına gelen ve içinde su bulunan pet şişe nedeniyle kendisini yere bıraktı. Oyun bir süre duraksadıktan sonra Alex'in korner vuruşuyla devam etti.

Bu sırada Beşiktaş tribünlerinden saha içine yabancı maddeler atıldığı görüldü. Fenerbahçeli futbolcu Edu sahaya atılan bir yabancı maddeyi tribünlere geri gönderince, Beşiktaşlı futbolculardan ve tribünlerden tepki aldı.

Fenerbahçeli futbolcu Alex, köşe gönderinin hemen arkasında sahaya atılacak olası yabancı maddeleri kalkanlarıyla önlemeye çalışan güvenlik güçlerinin oluşturduğu kalabalık nedeniyle rahat korner kullanamadığını ifade edip, sık sık rahatsızlığını dile getirdi.

Maçın 69. dakikasında Kezman'ın yerde kaldığı faul pozisyonunda oyun durmuşken üzerine kapalı tribününden yabancı madde atılan Alex, bu nedenle ikinci kez yerde kaldı. Bir süre yerde kalan Alex ayağa kalktıktan sonra hakeme atılan yabancı maddeler nedeniyle sitem etti. Bu sırada Beşiktaş tribünlerinden Brezilyalı oyuncuya tepkiler yükseldi.

Beşiktaş taraftarlarıyla Alex arasında oluşan bu gerginlikte, Brezilyalı oyuncu her köşe vuruşu kullandığında tribünlerden tepki gördü.

UĞUR BORAL SAKATLANDI Fenerbahçe'de Beşiktaş maçının ikinci yarısında sakatlanan Uğur, yerini Semih'e bıraktı.

Sarı-lacivertli oyuncu sağ ayağındaki sakatlığı nedeniyle teknik heyete oyundan çıkma isteğini bildirdi. Bunun üzerine 65. dakikada teknik direktör Zico Uğur'u oyundan alarak, Semih'i oyuna dahil edip forveti çiftledi.