Ali İsmail 3 kez dövülmüş

Eskişehir'de Gezi Parkı protestoları sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın daha önce ortaya çıkan bir fırının önündeki dövülme görüntülerinden önce ve sonra da dövüldüğü ortaya çıktı.

Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın dövülmesine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Milliyet'te yer alan habere göre; Korkmaz ailesinin avukatları, olaya ilişkin görüntüler üzerinde profesyonelce oynandığını gösteren çarpıcı kanıtları açığa çıkarttı. Buna göre, Korkmaz kameralarda hem Harman Fırın, hem Beşik Otel önünde görüldü.

Ancak 01.05’te dövüldüğü belirlenen Korkmaz’la ilgili Harman Fırın’ın kamera görüntülerinin saatlerinin diğer görüntülerle uyuşmadığı fark edildi. Beşik Otel’le Harman Fırın’ın kameralarının saatleri arasında 18 dakika 50 saniye farklılık saptandı.

Harman Fırın’ın kameralarındaki saatin gerçek zamandan 1 saat 8 dakika farklı olduğu da açığa çıktı. Bu nedenle, Ali İsmail’in eşzamanlı olarak iki kamera görüntüsünde de görüldüğü belirlendi.

Polisin “silinmiş, kurtarılmaz” raporu verdiği kamera görüntülerini kurtararak, cinayetin aydınlatılmasını sağlayan Jandarma Kriminal Laboratuvarı’ndan yeni bir rapor daha geldi.

Jandarmanın kurtardığı yeni görüntülerde, Korkmaz’ın sokağa girdiğinde de dayak yediği görülüyor. Avukatlar, bu dayağı atan kişinin polis Hüseyin E. olduğunu belirterek, tutuklanması için savcılığa başvurdu.

FIRININ ÖNÜNDE İKİNCİ KEZ

Korkmaz, buradan kaçtıktan sonra Harman Fırın’ın önünde ikinci kez dövülüyor. Korkmaz’ın kaçtığı sırada Beşik Otel kamerasında kesinti meydana geliyor. Jandarma raporunda Beşik Otel'e ait kamera kayıtlarının 00.16.42’den, 00.17.56’ya kadar (74 saniye) kesintiye uğradığı ve sonra 30 saniyelik bir görüntünün ardından 18 dakikalık görüntünün daha bulunamadığı vurgulandı. Raporda, Korkmaz’ın sokaktan çıkışının da bu nedenle tespit edilemediği kaydedildi.

Tanık anlatımlarına göre, söz konusu 74 saniyelik görüntülerde, Korkmaz için “Yakalayın” talimatı verilmesi ve yakalanması, yeniden dövülmesi anları bulunuyor.

Avukatlar hem Korkmaz’ı ilk döven polisin hem de Beşik Otel’in önünde başka görüntüleri bulunan 3 polisin sorgulanarak tutuklanmasını istiyor.

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
ALLAH kimseye evlat acısı yaşatmasın lakin ali İsmail ve gezi olaylarında can veren diğer insanların ölümünde onları öldürenlerin dışında onları galeyana getirip meydanlarda toplayanların hiçmi suçu yok.
öldürmekmi gerekir..bu ülkede yasa,adliye,hukuk yokmu ki vatandaş veya polis ceza kesiyor hemde ölüm cezası..Allah bunu kınamayana aynısı yaşatsın..başka birşey demem..
Seni taktir ettim PRATİK anladığım kadarıyla bu gençleri meydanlara toplayan ve korku imparatorluğunu yıkmalarını sağlayan R.T.E. , .ak! yandaşlar ve yalakalarının suçu ...Bizce de. Onun İsmi ALİ ,Esma değil onun için timsah gözyaşı da dökmesinler.ALİ 'nin teslim olmayışı onlara dert olsun
" OH İYİ OLMUŞ " DİYEN KUDUZ KÖPEKLER BU HABEİ OKUMAMAIŞ DAHA. BİRAZDAN GÖZLERİ KAN ÇANAĞI, SALYALARI AKA AKA ÇIKARLAR KULÜBELERİNDEN.
SUÇLULAR CEZALANDIRILSIN. Yarın bu durumu hepimiz yaşayabiliriz. Sokakta görevliler tarafından şiddete maruz kalarak sağlığımızı kaybedebilir, ya da ölümle karşılaşabiliriz. Bunun için ibret verici cezalar uygulanmalıdır bu suçu işleyenlere. Allah sabır versin Ali İsmail Korkmaz'ın ailesine. Bir aile için en acı şey evladını kaybetmek olsa gerek. Bu yüzden empati yaparak olaya sahip çıkmamız gerekir. Burası dingonun ahırı değildir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler