HABER

Ali Sarıçiçek'e bin adet bayrak

Umut Oran, Taksim Meydanı'ndaki müdahale sırasında gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan seyyar satıcı Sarıçiçek'e bin adet bayrak gönderdi

Ali Sarıçiçek'e bin adet bayrak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, yazılı açıklamasında, Sarıçiçek'in 6 Temmuz tarihinde bayrak satarken gözaltına alındığını, "toplantı ve gösteri kanununa muhalefet" ile "görev yaptırmamak için direnme" suçlarından da 7 yıla kadar hakkında hapis cezası istendiğini anımsattı.

'NE SUÇU VAR?'

Sarıçiçek'in evini geçindirmek için bayrak sattığını, akıl almaz iddialarla da hakkında 7 yıl hapis cezası istendiğini ileri süren Oran, şunları kaydetti:

"Ali Sarıçiçek'in evini geçindirmekten başka ne suçu var? Tek bir insana zarar mı vermiş? Bu ülkenin değerlerine mi saldırmış? Ülkemizin bütünlüğüne mi kast etmiş? Masum insanların sadece muhalefette oldukları için bu kadar ağır yaptırımlarla karşılaştığı hiçbir ülke demokrat olamaz. Eğer bu ülkede demokrasi istiyorsak, insan hakları istiyorsak, bu zulme sonuna kadar karşı çıkmak zorundayız. Ali Sarıçiçek bugün bir semboldür, mağdur ve mazlum olmuştur. Biz de CHP olarak mağdur olan bu vatandaşımıza evini geçindirmesi, evlatlarına bakması, evinin bacasının tütmesi için karınca kararınca bir destek verdik ve ona bin adet bayrak gönderdik"

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
kim olursa olsun yeterki polise, devlete karşı gelsin hükümete karşı gelsin,ister çapulcu olsun,ister duran adam,ister işeyen adam,ister sevişen adam,ister tencere tava çalan çapulcu,ister altına kaçıran,ister toma diye çöp arabasının karşısına çıkan kadın,yada benim kocam müftü diyerek milleti kandıran sonrada chp li idareci karısı olduğu ortaya çıkan sahte başörtülü kadın,daha aklıma gelmeyen sayamadığım ne kadar çirkeflikler varsa onlara sahip çıkan chp bir günde bu memleket için canını feda eden bir şehide sahip çıkta görelim. memleketi karıştırmak için yapmadığınız halt kalmadı.
CHP Lİ SİYASETCİLERİN.VİZYONU MİSYONU.KAPASİTESİ.OKADAR AVAMKİ..CUMHURİYET.AVAM PARTİSİ RESMEN
Şov yapma chp bu millet sittin sene iktidara getirmeyecek seni mal ke dedi ya sandik demokrasasisi bitmistir diye götünüzüde yirtsaniz iktidar olamayacaksiniz,bu millet ten size oy yok yakip yiksanizda tehtidde etseniz ne yaparsaniz yapin hep muhalefet olacaksiniz,muhahaha çıldırın çıldırııın ak parti için çıldırın :-)
Onu orAya getirip faizleri dusuren guc faizleri istedigi an ziplatir. 1 aciklama ile. Gazete mansetlerini degistirir. Bir anda kendini kenan pasanin yaninda bulur. Bu donek millet alkisladigi kenan pasayi nasil yuhladiysa yarinda aynisi olur merak etme
SENİ DEVRE MÜLK HESABI KİRALIK HER DÖNEM BİRİ TARAFINDAN KULLANILMAYA ALIŞMIŞ DİPSİZ ÇUKUR SENİ. 2 OMZUNUN ARASINDA BİR YUVARLAK İNSAN GÖRÜNÜMLÜ 2 AYAKLI YAĞDANLIK,. ŞİMDİ SANA İZZEETİ NEFİS GURU DİYECEĞİM, SÖLÜTE BULAMAZSIN GÜNLERCE. SENİN GİBİ YAŞAMAK NE KADAR İĞRENDİRİCİ BİR DURUM. ALLAH GÖSTERMESİN. VER 2 PAKET MAKARNA VERSİN RUHUNU SANA.
sen nerden biliyorsunki milletin oy vermiceni şov böle yapılamz haklısın makarna kömür vede açılım adı altında yapılır vatanı satmakla vede satana yardım eden sizin gibi eziklerler vede menfaatçilerle yapılır orta direği yok ettiler zengin vede fakir kaldı senin hangi kesimden olduğun belli menfaati olan herkez akpkk çatısında toplanıyor zira
Geri Dön