HABER

Ali'yi 3 anne sonsuzluğa uğurladı

Gezi Parkı protestolarında kimliği belirsiz kişilerce darp edilen ve hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın tabutunun başında Ethem Sarısülük ve Abdullah Cömert’in anneleri de vardı.

2 Haziran’daki Eskişehir Gezi Parkı eyleminde polisin sıktığı biber gazından kaçarken girdiği ara sokakta sivil giysili 5-6 kişinin dövdüğü 19 yaşındaki üniversiteli Ali İsmail Korkmaz 38 gün sonra öldü. Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi son kez Hatay'daki baba evindeydi. Acılı anneyi sakinleştirmek de bir başka acılı anne, Ethem Sarısülük'ün annesine düştü.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, 2 Haziran gecesi Eskişehir’de Ak Parti il binasına yürüyen yaklaşık 4 bin kişinin bulunduğu kalabalık arasında yer aldı. Polisin basınçlı su ve biber gazlı müdahalesinin ardından ara sokağa kaçan Korkmaz, burada sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğradı. Arkadaşları tarafından yaralı bulunan Korkmaz, Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tomografisi çekilen genç, ‘Bir şeyin yok’ denilerek evine gönderildi. Evine gidip uyuduktan sonra fenalaşan Korkmaz’ın, götürüldüğü Eskişehir Devlet Hastanesi’nde yapılan tetkiklerinde beyin kanaması geçirdiği belirlendi.

Üniversiteli genç, sevk edildiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi’nde 4 Haziran’da beyin ameliyatı oldu. Ameliyat sonrası yoğun bakım servisinde tutulan Korkmaz, 3-4 gün ilaçlarla uyutuldu. İlaçların kesilmesinin ardından solunumu ve bilinci açılmayan Korkmaz, yoğun bakım servisinde solunum cihazına bağlı olarak tedavi altında tutuldu. Bir hafta önce solunum cihazından çıkarılan ve kendi kendine nefes almaya başlayan ancak bilinci yerine gelmeyen genç, dün öğle saatlerinde yaşamını yitirdi. Ön otopsi raporunda, “Darba bağlı beyin içi kanamasının olması ve kanamanın devam etmesi neticesi ölüm” denildi.

Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesi sabah saatlerinde memleketi Hatay'a gönderildi. Korkmaz'ın cenazesi son kez baba evine getirildi. Ailesinin gözyaşları sel oldu. Gezi eyleminde oğlu Ethem Sarısülük'ü polisin silahından çıkan kurşunla kaybeden Ethem Sarısülük ve yine eylemlerde oğlunu kaybeden Abdullah Cömert'in de annesi de ailenin acısını paylaşmak için koştu taziye evine. Acılı anneyi sakinleştirmek kaybettiği oğluna yanan Ethem Sarısülük'ün annesine düştü.

Ali'nin tabutunun başında oğullarını yitiren anneler gözyaşları tuttu. Abdullah Cömert'in, Ethem Sarısülük'ün ve Ali İsmail Korkmaz'ın annesi aynı acıyı paylaştı. Ali'nin tabutuna kalpaklı Atatürk bayrağının örtüldüğü de dikkatlerden kaçmadı.

BAKANLIKTAN ALİ'NİN ÖLÜMÜNE DAİR AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı: Ali İsmail Korkmaz'ın tedavi sürecinin hiçbir aşamasında hastanede bakılmaması, hastaneye kabul edilmemesi gibi bir durum oluşmamıştır. Ailenin şikayeti çerçevesinde, Eskişehir Valiliği'nin yürüttüğü adlî ve idarî soruşturma devam etmektedir. Sağlık Bakanımızın talimatıyla yukarıda paylaştığımız tedavi sürecinin bütün detaylarının incelenmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından da ayrıca soruşturma başlatılmıştır."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 141 yorum
ALİYİ ÖLDÜRENLER SİVİL GİYİMLİ POLİSLER DEĞİL KARDEŞLERİM ALİYİ ÖLDÜRENLER GEZİ PARKI EYLEMİ ADI ALTINDA ORGANİZE OLMUŞ AJANLAR BU AJANLARI BESLEYENLER KİM? TIPKI 70 Lİ YILLARDA DENİZ GEZMİŞLERİ BESLEYEN AJANLARDIR CHP PARTİ TABANINDA ARAŞTIRMALAR YAPAR KİM SAHİPSİZ KİMİN GÜCÜ NE KADAR KİM ALEVİ KİM SÜNNİ SONRA BU ARAŞTIRMANIN SONUÇLARINI İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLDUKLARI DIŞ GÜÇLERLE PAYLAŞIR ONLARDA BU TÜR EYLEMLERDE KAOS OLUŞMASI İÇİN BİR İKİ ÜÇ BEŞ CHP GENCİNİ ÖLDÜRÜRLER YANİ TEZGAHHH CHP NİN .UYAN:TÜRK GENÇLİĞİ CHP DEDİĞİNİZ PARTİ SİZLERİ ÖLÜME BİLE BİLE GÖNDERMEKTE
Asil suclu hukumet ve polistir ,Polis eylemlere mudahale etmese hicbir olay cikmayacakti. Aam iisn garibi tek bir polis bile tutuklu degil ve yargilanmiyor yaptiklari yanlarina kar kalacak. Ama sunu kimse unutmasin Adaletin olmadi yerde Halk kendi Adaletini Saglar.
Yazık olmuş. Keşke vatan, millet, din uğruna bir şeyler yaparkan can verseydi. Yine de hoş bir olay değil. Cana kıymak, sebep olmak çok iğrenç. Bu duruma sebebiyet verenleri kınıyorum. Allah'ın(c.c) rahmeti bol. Aileler çocuklarını eğitim alsın diye okullara gönderiyor maalesef onlarda eylemlerde vs. önce ilmini al sonra gerisi gelir...
Geri Dön