HABER

Alkollü sürücüden polise "AB" dersi

ANKARA (İHA) - Başkent Ankara'da, alkol alarak direksiyon başına geçen sürücü, polise Avrupa Birliği yasalarını hatırlattı. Polisin kendisine karşı uyguladığı tutumu sert bir dille eleştiren alkollü sürücü, alkol metreye üflemedi.

Edinilen bilgiye göre, Küçükesat Tahran Caddesi üzerinde devriye gezen bir asayiş ekibi, durumundan şüphelendiği bir aracı durdurarak arama yapmak istedi. Sürücü Serhan Çelikoğlu, polis ekibinin arama isteğini reddedince, polisle şahıslar arasında tartışma yaşandı. Arabalarını aratmak istemeyen şahısların alkollü olduğunu farkeden polis, otomobili Kavaklıdere Kavşağı'na götürerek uygulama yapan trafik ekibine teslim etti. Burada kameraların karşısına geçen sürücünün arkadaşı, polisin hiçbir şey söylemeden kapısını açarak arama yapmak istemesini sert bir dille eleştirdi. Şahıs, polisin uyması gereken Avrupa Birliği yasalarını hatırlatarak, asayiş ekibini kınadığını söyledi.

İsmini vermek istemeyen şahıs, arkadaşlarıyla birlikte yemek yedikten sonra gezmeye çıktıklarını bu sırada polisin otomobili durdurarak hiçbir şey söylemeden arama yapmak istediğini belirterek, "Bu şekildeki bir tutum karşısında ben arabamı arattırmam" dedi.

Uygulamada bulunan trafik polisi ise şahısların otolarının tampon kısmının hasarlı olduğunu ve asayiş ekibinin o nedenle şüphelendiğini belirtti.
Öte yandan, araç sürücüsü Serhan Çelikoğlu alkolmetreye üflemek istemeyince, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler