Alman devlet televizyonunda skandal Atatürk iftirası!

Alman ARD televizyonu, Atatürk’ü Nazi diktatörü Adolf Hitler ile kıyasladı ve “işbirliği yaptılar” iftirasında bulundu.

Alman devlet televizyonunda skandal Atatürk iftirası!

Alman birinci devlet televizyonu ARD'de yayınlanan "ttt-titel thesen temperamente" isimli programda Mustafa Kemal Atatürk'e ilişkin skandal ifadeler yer aldı.

Programda Mustafa Kemal Atatürk, dünya tarihinin en vahşi diktatörü Adolf Hitler ile kıyaslandı.

Atatürk'ün Hitler Almanyası ile işbirliği içinde olduğu iddia edilen programda art arda iftiralar atıldı.

"ZEHİRLİ GAZ SATIN ALDI, DERSİM'E SALDIRDI"

Programda, "Atatürk Türkiye'yi modern bir devlet haline getirmek için Hitler rejimiyle de çalıştı" denildi.

Atatürk'ün "tek devlet, tek lider, tek dil, tek din istediği" kaydedilen programda, Atatürk'ün Nazi Almanyası'ndan zehirli gaz bile satın aldığı ve bunlarla Dersim'e saldırdığı ileri sürüldü.

BUGÜN VE YARIN EYLEM YAPILACAK

Haber, Almanya'daki Türk toplumu temsilcileri tarafından da büyük tepki çekti ve habere karşı eylem çağrısı da yapıldı. Türk sivil toplum kuruluşlarının bugün ve yarın çeşitli noktalarda ve TV binası önünde protesto gösterileri düzenleyecekleri duyuruldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 140 yorum
belki de iftira değildir yuzlesemedigimiz gerçeklerdir olabilirmi
zerre kadar tarih bilgin yok
@cesur_424 Senin de Almanlardan farkın yok iftiraya inandığın için...
sen tarihini iyi öğren sonra konuş
sanirim sen kendi liderinle karistirdin
@cesur_424 belki de bu haber sizin gibi devlet ve Atatürk düşmanlarını daha da cesaretlendirip ülkeye zarar vermek için ALMANYA TARAFINDAN ATILMIŞ BİR ADIMDIR
Doğru bunu söyleyen de soydaşların bir DNA testi yaptırsan iyi olur
hayırdır PKK.limisin
@elebele_1978_vakba hadi ya senin de tarihi kimden öğrendiğin belli...
Vefatına denk son 1 yılını hasta yatağında geçirmiş, 1938 yılında aramızdan ayrılmış Rahmetli Mustafa Kemal Atatürk'ün 1939 ile 1945 yılları arasında Almanya'nın siyaset ve askeri alanında tarih sahnesinde yer almış Hitler'le işbirliği içinde olduğunu dair uydurma haber yapan Kanal ve kanalın, Dersim'de kimlerin nasıl ve neden bölgede kurulan istiklâl mahkemelerince mahkum edilip, infazlarinin yapıldığını bilmiyorsanız, bir bilen olarak söyleyeyim; O bölgenin halkından dış güçlerce içimizden devşirilmiş, akıl ve fikir yoksunu vatandaşlar ile Vatan düşmanı Ermeni çete üyeleridir.
senin gibilerin içinde bir Alman var nede olsa zamanında beraber savastiniz Almanya'da kimlerin olduğunu Almanların kimleri beslediğini çok iyi biliriz
Dönemin Mussolini li Faşist İtalya'sından Noktasına virgülüne kadar Kopyaladıkları CEZA Kanunlarını Türkiye'ye getirip Bu Millet için uygulandığını İnkar edebilecek Kimse yok! Birşeyi kınamakla yok edemezsin.
Hem bunu Almanların söylemesine gerek yok ki. Atatürkçü CHP li olan Anketçi Hakan Bayrakçı; Bundan iki yıl önce Tv'de "Atatürk elbette bir çeşit Diktatördü" demişti. Herkes Herşeyin Farkında!
Atatürkçüler bile Diktatör diyor okuması olup anlaması kifayetsizler Bize hırlıyor
@gamlibaykus_25 Atatürk'e laf eden onu faşist olmakla diktatör olmakla suçlayan o beynin acaba Atatürk'ün bitti denilen Türk milletini yeniden ayağa kaldırdığını Anadolu'yu kurtarmak için canını dişine taktığını Bir Osmanlı askeriyken Çanakkale'de Trablusgarp'ta kurşunların önüne atılan bu adamın tek derdinin vatan aşkı tek gayesinin Türk milletini özgürce yaşaması olduğunu düşünemeyecek kadar paslanmış...
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Keşke senin adın yorgo olsa idi zaten amerikan ismini de kullanmışsın Türk olmaya yakışmadığın belli
@gamlibaykus_25 balkanlarda yaşayan müslüman türklerin isimleri yorgomu kardeş.ne saçma bir inançtır bu.dersimi bombaladığı malumdur.fakat hitlerden bomba aldımı bunu tarihçiler bilir.siyasiler bilir.evet derseler bir tabu yıkılır.
@gamlibaykus_25 Cumhuriyet,devlet vatan millet düşmanları iş başında maşaallah,fetöden pkk.dan beslenenlerin klavyelerinden kan damlıyor.
Bu hesap farklı isimlerle paylaşım yapan bir ajan-provokatör !
Gaz kullanmadan halletme yöntemleride var.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler