Yavru köpeğin elini yaladığı adam hayatını kaybetti

Almanya'da 63 yaşında bir adam köpeğinin elini yalaması sonrası enfeksiyon kaparak hayatını kaybetti.

Yavru köpeğin elini yaladığı adam hayatını kaybetti

Ülkenin kuzeyinde Bremen'de yaşanan olayda doktorlar hastanın önce grip enfeksiyonu belirtileri gösterdiğini ancak daha sonra vücudunda morluk ve kızarıklar ortaya çıkarak sağlık durumunun kan zehirlenmesi şekline döndüğünü açıkladı.

Rotes Kreuk Hastanesi'nde birkaç gün kaldıktan sonra durumu kötüleşen hasta daha sonra yoğun bakıma alındı. Ateşi 41 dereceye yükselen ve daha sonra kalp krizi geçiren hasta tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Doktorlar hastanın hastaneye getirildikten 16 gün sonra öldüğünü aktardı.

Yetkililer yapılan tetkikler sonucu hastanın "capnocytophaga canimorsus" adlı bakterinin sebep olduğu bir enfeksiyon sonucu öldüğünü, ancak bu bakterinin kedi ya da köpeklerden insanlara genelde ısırma sonucu geçtiğini ifade etti. Doktorlar hastanın ölümü öncesinde vücudunun tanınmayacak derecede kızarık ve yaralarla kaplandığını belirtirken, yavru köpeğin yaladığı zaman hastanın elinde açık bir yara olabileceğinden şüphe ettiklerini söyledi.

404x525_cmsv2_a8ae8522-f907-5034-9b9c-c7f725088830-4322390

Geçtiğimiz mayıs ayında ABD'nin Ohio eyaletinde vücuduna aynı bakterinin girdiği bir kadına doktorlar müdahale etmiş, cerrahlar vücut fonksiyonlarını hızla yitiren ve kangren olan hastanın ellerini, ayaklarını ve burnunu kesmek zorunda kalmıştı.

Yetkililer kedi ve köpek besleyen insanları herhangi bir alerjisi olup olmadığını araştırması konusunda uyarıyor. Evcil hayvanlardaki bazı bakterilerin önlem alınmadığı taktirde bu tarz vakalarda olduğu gibi ölümlere ya da sakatlıklara yol açabileceği belirtiliyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Böyle başlık yazarak hayvan düşmanlığını körüklüyorsunuz. Hiçbir hayvan bir insandan daha tehlikeli olamaz..
@brfna saçmalamışsın, mikropdan bahsediliyor
Tamam hayvanları ben de seviyorum ama bazıları olayı iyice abartıyor. Mesela 2 yaşında çocuğun ağzını, yüzünü bir köpeğe yalatmak nasıl bir mantıktır. Bunu çok sık görüyorum. Köpek çocuğun veya sahiplerinin suratını yalıyor. Neticede bu bir hayvan, her şeyin bir ayarı olur.
Şafii mezhebine göre köpek boşuna yasak değilmiş. Köpeği karısından çok openler var.
Şafii mezhebide köpek yasak değil doğuda hayvancılık yapan insanlar köpek besler ler hatta. Köpek leri evlerine almazlar mecbur değişse ellemezler sadece
şafi meshebine göre tavuk helal kuş gribide adam öldürüyor tavuk bosuna helal o zaman sacmalamayim öldürek köpek değil mikrop mikropuda herseyden kapma ihtimalin var
Köpek yasak ama kedi degil,kedidende bulasabilecrgi söyleniyor o nasıl olacak simdi mezhebin yanlısı olmus oluyor? Ayrıca hayvan düşmanlığına gerek yok kuduz gibi bir olay insandan insanda bulasabilecek bi mikrop. Belediyeler görevlerini yapsa bu gibi hastalıklar cogalmaz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler