Almanya'da bilgisayar korsanlığı: Cumhurbaşkanı Steinmeier dahil birçok siyasetçinin kimlik bilgileri çalındı

Almanya'da bilgisayar korsanlarının aşırı sağcı AfD hariç, önde gelen büyük siyasi partilerin neredeyse tamamına mensup siyasetçilerin kişisel bilgilerini çaldığı bildirildi. Kimlik bilgileri çalınanlar arasında Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de var. Çalınan bilgiler arasında adresler, cep telefonu numaraları ve kredi kartı bilgileri de yer alıyor.

Almanya'da bilgisayar korsanlığı: Cumhurbaşkanı Steinmeier dahil birçok siyasetçinin kimlik bilgileri çalındı

Almanya Devlet Televizyonu ARD, bilgisayar korsanlarının aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) hariç, önde gelen büyük siyasi partilerin neredeyse tamamına mensup siyasetçilerin kişisel bilgilerinin çalındığını bildirdi. Kimlik bilgileri çalınanlar arasında Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de var.

Habere göre, korsanlar, elde ettikleri listeyi Twitter'daki bir hesap üzerinden yayımladı.

Yayımlanan bilgiler arasında, siyasetçilerin kredi kartı numaraları, cep telefonları, ev adresleri ve kimlik fotokopileri de yer alıyor.

Sol eğilimli Linke Partisi'nden bir sözcü Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, olaydan kendi üyelerinin de etkilendiğini doğruladı.

Sözcü, Linke'nin Almanya Parlamentosu'nun alt kanadı Bundestag grubunun başkanı Dietmar Bartsch'ın da bilgileri yayımlanan siyasetçiler arasında bulunduğunu belirtti.

Bilgisayar korsanlarının kimlikleri ve amaçları henüz bilinmiyor.

Bild gazetesine konuşan Alman güvenlik birimi BSI, hükümet birimlerinin ise siber saldırıdan etkilenmediğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler