Almanya'da bir Türk, eski eşini öldürdü

HAMBURG (İHA) - Almanya'nın Hamburg şehrinde bir Türk, eski eşini çocuğunun gözü önünde silahla vurarak öldürdü.

Polisin yaptığı açıklamaya göre, çarşamba akşamı meydana gelen olayda, Ali U. (37), eski eşi Ayşin Türkkan'ı (33), 8 yaşındaki çocuğunun gözü önünde silahla vurdu.

Daha sonra polisi arayan şahıs, tabancasının kazara ateş aldığını ve eşinin yaralandığını söyledi. Talihsiz kadın hayatını kaybederken, annesi Saniye Türkkan ve kardeşleri yasa boğuldu. Babasının, annesini vurmasına şahit olan küçük çocuğa sahip çıkan aile, "Kızımızı koruyamadık. Bunun böyle olacağı belliydi. Zanlı kaç kez kapımıza silahla dayandı. Polis de olayı ciddiye almadı" dedi. Kızının eşinden defalarca şiddet gördüğünü ifade eden Saniye Türkkan, "Kızımı saçlarından tutup, boynuna bıçak dayayarak yaraladı. Bu bile, polisin bizi ciddiye almasına yetmedi. Elinde silahla da kapımıza dayanmıştı. Ama ben göğsümü siper ederek kızımı korumuştum. Bu kez yanında olmadığım için kızımı koruyamadım" diyerek gözyaşı döktü. Polise dava açacağını belirten Türkkan, "Polisler, eski damadımı tanıdıklarını, onun bir kötülük yapmayacağını söyleyerek birkaç şikayetimizi kızıma geri çektirdi. Şimdi bunun hesabını bize kim verecek?" dedi.

Zanlı koca gözaltına alınırken, olayın şokunu yaşayan ve konuşamayan minik çocuk, Eppendorf Çocuk Kliniği Psikiyatri Bölümü'nde tedavi altına alındı. Talihsiz kadının ise memleketi Babaeski'de toprağa verileceği öğrenildi.