Almanya'da Havalimanlarındaki Bir Günlük Grev Yüzbinlerce Yolcuyu Etkiliyor

Almanya’da havalimanı güvenlik personellerinin bir günlük grev kararı alması, uçuşların gecikmesine ya da iptal olmasına neden oluyor. Yetkililer, bugün yaklaşık 220 bin yolcunun grevden etkileneceğini duyurdu

Almanya'da Havalimanlarındaki Bir Günlük Grev Yüzbinlerce Yolcuyu Etkiliyor

Almanya’da havalimanı güvenlik personellerinin bir günlük grev kararı alması uçuşların gecikmesine ya da iptal olmasına neden oluyor. Yetkililer bugün yaklaşık 220 bin yolcunun grevden etkileneceğini duyurdu.

Hamburg, Hanover, Bremen gibi nispeten daha küçük havalimanlarının yanısıra Frankfurt gibi ülkenin en büyük havalimanlarında da güvenlik personelleri iş bıraktı.

Münih, Leipzig, Dresden ve Erfurt havalimanlarındaki güvenlik ekiplerinin de greve katılmasıyla birlikte ülke genelinde yüzlerce uçuşun iptal olacağı açıklandı.

Son olarak güvenlik görevlileri 5 havalimanında iş bırakma eylemi yapmışlardır.

Dünyanın en işlek havalimanlarından biri olan Frankfurt’taki grev nedeniyle bugün yapılacak 1200 bağlantı uçuşunun 470 kadarının olumsuz etkilenmesi bekleniyor.

Alman Havayolları Lufthansa da 500 civarında uçuşunu iptal etmek durumunda kaldığını bunlardan 28’inin kıtalararası uçuş olduğunu duyurdu. Lufthansa’nın işlettiği Eurowings havayolları da 700 uçuşundan 120’sini iptal etmek durumunda kaldığını açıkladı.

Münih havalimanında greve rağmen yolcu güvenlik kontrollerinin farklı bir özel şirket tarafından yapılıyor olmasından dolayı kısmi bir etkilenmenin sözkonusu olacağı duyuruldu.

Bir günlük grev kararı alan havalimanı güvenlikleri çalışanları şirketi Verdi’nin Alman havalimanlarında çalışan 23 bin görevlisi bulunuyor.

Çalışanlarla işverenler arasındaki görüşmelerin 23 Ocak’ta tarihinde yeniden başlayacağı açıklandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler