HABER

Almanya’yı kara kış vurdu

Son yılların en soğuk Mart ayını yaşayan Almanya’da hayat felç oldu.

Almanya’yı kara kış vurdu

Son yılların en soğuk Mart ayını yaşayan Almanya’da hayat felç oldu. Otobanda uzun kuyruklar oluştu, havalimanlarında kaos yaşandı.
Almanya'nın kuzeyini ve orta kesimleri etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı hava hayatı olumsuz etkiliyor.

Frankfurt Havalimanı'nda bugün de yaklaşık 90 uçuşun iptal edilmesi bekleniyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle ülkenin en büyük havalimanı dün geçici olarak hava ulaşımına kapatılmış, yaklaşık 800 sefer iptal olmuştu. Yetkililer, iniş ve kalkış pistlerinin temizlendiğini, havalimanın ulaşıma açık tutulduğunu ancak gün içerisinde bazı seferlerde iptal ve gecikmelerin yaşanmasının beklendiğini kaydediyorlar.

Hava sıcaklığının ansızın -13 dereceye kadar düşmesi ve buzlanma nedeniyle Hessen ve Kuzey-Ren Vestfalya eyaletlerindeçok sayıda trafik kazası meydana gelirken, otobanlarda uzun kuyruklar oluştu.

Zincirleme kaza

Hessen eyaletinde Münzberg yakınlarında A45 otoyolunda meydana gelen zincirleme kazada, TIR'ların da dahil olduğu yaklaşık 100 araç birbirine girdi. 6'sı ağır 30 kişinin yaralandığı kaza nedeniyle otoyol uzun süre ulaşıma kapandı. Dortmund yönünde trafiğin sabah saatlerinde yeniden normale döndüğü açıklanırken, Hanau yönünde yolu trafiğe açma çalışmalarının sürmekte olduğu bildirildi.

Olumsuz hava koşulları tren seferlerinde de aksamalara yol açarken, Alman Demiryolları İşletmesi (Deutsche Bahn), buzlanmanın neden olduğu tehlikeler nedeniyle hızlı tren seferlerine saatte 200 km hız sınırlaması getirdi.

© Deutsche Welle Türkçe

DW/dpa, AŞ/BK

![]()

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler